سبحانی فر مطرح کرد ؛

مشکل اصلی بنگاه های کوچک اقتصادی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است عرضه محصولات به بازار یکی از مشکلاتی است که بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط با آن دست و پنجه نرم می کنند و بازاریابی بین المللی تنها راهکار حل این مشکل است.

  خانه ملت ؛ رمضانعلی سبحانی فر درباره وضعیت بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط، گفت:در حال حاضر کمبود سرمایه در گردش به معضلی برای این بنگاه‌ها تبدیل شده که برای رفع آن باید به دنبال تخصیص تسهیلات بانکی بود.

اشتغالزایی در بنگاه‌های کوچک نسبت به بنگاه‌های بزرگ به سرمایه‌گذاری کمتری نیاز دارد از سوی دیگر در صورتی که بنگاه‌های کوچک به صورت خوشه‌ای عمل کنند می‌توانند در جایگاه بنگاه‌های بزرگ نیز نقش آفرینی کنند
اثرگذاری بنگاه‌های کوچک اقتصادی در گرو فعالیت در خوشه‌های صنعتی است

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی باید به صورت خوشه‌های صنعتی فعالیت کنند تا بتوانند اثرگذاری مناسبی در افزایش ارزش افزوده و تولید ناخالص ملی داشته باشند حال آنکه در شرایط فعلی این بنگاه‌ها عملکرد خوشه‌ای ندارند در نتیجه فعالیتشان به صورت پراکنده است.

بازاریابی مشکل اصلی بنگاه‌های کوچک اقتصادی

وی با بیان اینکه در حال حاضر بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در بازاریابی با مشکل مواجه هستند، اظهار کرد: عرضه محصولات به بازار یکی از مشکلاتی است که این واحدها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند در نتیجه منابع مالی لازم برای جذب بازارهای هدف را ندارند.

عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اشتغالزایی در بنگاه‌های کوچک نسبت به بنگاه‌های بزرگ به سرمایه‌گذاری کمتری نیاز دارد از سوی دیگر در صورتی که بنگاه‌های کوچک به صورت خوشه‌ای عمل کنند می‌توانند در جایگاه بنگاه‌های بزرگ نیز نقش آفرینی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد:‌ در شرایط اقتصادی نامناسب کشور بیشترین آسیب متوجه صنایع کوچک و متوسط می‌شود به طور مثال نرخ تسهیلات، افزایش هزینه مواد اولیه، استفاده از منابع ارزی و... بیشترین آسیب را برای بنگاه‌های اقتصادی کوچک ایجاد می‌کند.

تامین مواد اولیه چالش SMEها

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تامین مواد اولیه موردنیاز واحدهای صنعتی کوچک و متوسط( SMEها) یکی از اصلی ترین موضوعات است که باید جزو اولویت‌های کشور باشد چراکه با سرمایه‌گذاری اندک در این در واحدها به راحتی می‌توان اشتغال ایجاد کرد./

پایان پیام

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، احیای تولید، اخبار برگزیده، اصناف و بازار کشور، افزایش تولید داخل، بازار، بنگاه، بنگاه های اقتصادی، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی