خبر

مسیر شما: اخبار لزوم ترغیب سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در حوزه تولید و ساخت مسکن
لزوم ترغیب سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در حوزه تولید و ساخت مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: سیاست ها باید به گونه ای باشد که سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در حوزه تولید و ساخت مسکن ترغیب شده و خرید مسکن جذابیت اقتصادی نداشته باشد.

خانه ملت؛ مجید کیان پور با اشاره به موضوعات مطرح شده در رسانه ها درباره مخالف اعضای هیأت دولت با موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن و حذف این موضوع از لایحه مالیات بر فعالیت های اختلال زا، گفت: در رسانه ها آمده است که هیأت دولت در آخرین جلسات خود اقدام به حذف بخش مالیات بر عایدی سرمایه مسکن از لایحه مذکور کرده است، گفته می شود که هدف دولت از این اقدام، زمینه سازی برای رونق اقتصادی در بازار مسکن و جذب سرمایه در این بخش بوده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوعات اخیر در حالی مطرح شده که وزارت راه و شهرسازی و برخی دستگاه های دیگر راهکار مدیریت بازار مسکن را تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه می دانستند.

درآمد هنگفت دلالان از تلاطم در معاملات بازار مسکن

وی با اشاره به تلاطمات بازار مسکن، گفت: کارشناسان یکی از عوامل تأثیرگذار در بروز تلاطم در بازار مسکن و افزایش قیمت ملک در دو سال اخیر را فعالیت دلالان و سوداگران بازار مسکن می دانند، افرادی که با معاملات گسترده، درآمدهای هنگفتی را کسب کرده اند.

تبدیل مسکن به کالای سرمایه ای؛ هجوم سرمایه گذاران برای ورود به بازار خرید و فروش مسکن

کیانپور تصریح کرد: متأسفانه مسکن در کشور ما به یک کالاهای سرمایه ای تبدیل شده و این مسئله موجب هجوم سرمایه گذاران به این بازار شده است؛ از این رو هر فردی که سرمایه ای را به دست می‌آورد، در اولین گام اقدام به خرید مسکن جدیدی می کند، این در حالی است که مسکن از یک کالای سرمایه ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود.

مسکن باید به کالاهای مصرفی تبدیل شود/خرید مسکن نباید جذابیت اقتصادی داشته باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: قطعا سیاست ها باید به گونه ای باشد که سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در حوزه تولید و ساخت مسکن ترغیب شده و خرید مسکن جذابیت اقتصادی نداشته باشد، از این رو بهترین راه کار برای تحقق این مسئله، تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن است.

دولت باید با تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، راه را برای دلالان مسدود کند

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدوارم دولت با توجه به وضعیت کنونی بازار مسکن و احتمال تکرار اتفاقات سال های گذشته در این بازار، یک بار برای همیشه با تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، راه را برای دلالان بازار مسکن مسدود کند./
 

نظر شما
مشخصات خبر