ادیانی مطرح کرد ؛

ایرانیان در هیچ جنگ و مذاکره ای شکست نخورده اند

عضو کمیسیون انرژی در پاسخ به ادعای رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که ایران در هیچ جنگ و مذاکره ای شکست نخورده است.

 خانه ملت؛ سید علی ادیانی  با اشاره به توئیت ترامپ مبنی بر اینکه «ایرانی ها هیچ مذاکره‌ای را نباخته‌اند»، گفت: در دو قرن گذشته ایران وارد هیچ جنگی نشد و در عین حال نه جنگ و نه هیچ مذاکره ای شکست نخورده ایم، در جنگ عراق، آمریکا و 37 کشور بسیج شدند و 8 سال عملیات نظامی علیه ایران انجام دادند که در نهایت جبهه مقابل ایران به سرکردگی آمریکا، اسراییل، کشورهای مرتجع حاشیه خلیج فارس و صدام ملعون شکست خوردند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در جنگ عراق، ایران نقش مدافع را داشت نه شروع کننده جنگ، ادامه داد: اینکه گفته ایران در هیچ مذاکره ای شکست نخورده درست است، چرا که ایران دارای منطق است، مستند صحبت می کند؛ چه در بحث ملی شدن صنعت نفت، چه در قرارداد الجزیره، چه در مذاکره موضوع گروگان های آمریکایی و در بحث برجام با اینکه نقدهایی به آن وارد است، ایران به آنچه توافق کرده مُصر بود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: بی اعتقادی آمریکا نسبت به موافقتنامه های بین المللی و بی اعتباری او نسبت به آنچه که امضا کرده، رسوایی آنها را به نمایش گذاشت، برجام چیزی نبود که ایران دنبال آن باشد اما مُصر به اجرای تعهدات فی مابین طرفین برجام بوده، با این حال آمریکا زیر میز زده و نقض عهد کرده است.

وی اظهار داشت: ایرن آغاز کننده جنگی نبوده از سوی دیگر هر کشوری که علیه ایران جنگ کند، ما پیروز میدان از موضع دفاع خواهیم بود و یقینا متجاوز به حریم های مرزی ایران شکست می خورد.

ادیانی در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: ترامپ با آن تویئت میخواهد این نکته را بیان کند که گرچه ایران در مذاکرات شکست نمی خورد اما در جنگ ها شکست می خورد، این در حالی است که ما مرد جنگی علیه ایران نمی بینیم، ایران شکست نخورده و نمی خورد، یقینا آغاز کننده جنگ شکست می خورد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه ترامپ تعادل شخیصتی ندارد، بیان داشت: رئیس جمهور آمریکا خود را در قالب دیوانگی به مردم دنیا معرفی می کند، خوشبختانه امروز به دلیل سیاست های غلط خارجی و داخلی ترامپ، شاهد اختلاف جدی و مبنایی در بین در سران آمریکا هستیم و باید گفت "عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد"./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی