جمالی نوبندگانی مطرح کرد؛

تحریم "ظریف" به انزوای آمریکا منتهی می شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد از جمله نتایج تحریم وزیر امور خارجه کشور انزوای سیاسی بیشتر آمریکایی ها است.

 خانه ملت؛ محمد جمالی نوبندگانی با اشاره به تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور از سوی وزارت خزانه داری آمریکا، گفت: تحریم آقای ظریف اوج ناپختگی سیاسی ترامپ و حلقه افراطی اطراف او است، این تحریم عدم انسجام و از هم گسیختگی سیاست خارجی آمریکا را نشان می دهد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از شعارهای تو خالی آمریکا، اظهارداشت: تحریم وزیرخارجه یک کشور نشان می دهد که شعار دموکراسی و آزادی بیان غربی ها به خصوص آمریکایی ها توخالی است و زمانی که باطن شان هویدا می شود از خودشان دیکتاتور تر در جهان پیدا نمی شود.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه با اشاره به تلاش آمریکا برای مذاکره با ایران، تاکید کرد: بحث مذاکره با جمهوری اسلامی ادعای کاملا گمراه کننده، فریبنده و برای تفرقه افکنی در بین جامعه و جناح های سیاسی ایران طراحی شده بود، طرح مذاکره همزمان با تحریم بلندپایه ترین مسئول دیپلماسی جمهوری اسلامی هم خوانی ندارد، که ذات و جوهره سیاستمداران آمریکایی ها نشان می دهد.

کشورهای نزدیک آمریکا از تحریم ظریف دفاع نمی کنند

وی با تاکید براینکه تحریم ظریف به انزوای آمریکا منجر می شود، عنوان کرد: از جمله نتایج این تحریم می تواند انزوای بیشتر سیاسی آمریکایی ها که از چند وقت قبل شروع شده، باشد، پیش از این دیده ایم که آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل و شورای حکام سازمان بین المللی انرژی اتمی تنها مانده و اکنون نزدیک ترین کشورهای همراه با آمریکا نمی توانند از این تصمیم دفاع کنند، جمهوری اسلامی در این موضوع می تواند برنده باشد.

جمالی نوبندگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه آمریکا کسانی را تحریم می کند که هیچ دارایی در این کشور ندارند، اظهار داشت: این تحریم بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و شوآفی از سوی آمریکایی هاست البته در گذشته به نوع دیگری مسئولین کشور را در برخی مسائل تحریم کردند اما جامعه بین الملل آن را نپذیرفت و به آن اعتنایی نکرد.

این نماینده مجلس گفت: اتحادیه اروپا که نزدیک ترین بلوک به آمریکایی ها است که به طور رسمی تحریم وزیرخارجه ایران را رد کرد و سایر کشورها هم مطمئنا توجهی به این مسائل نخواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در واقع این تحریم نشان دهنده آن است که دیپلماسی ایران فعال بوده، در دیپلماسی ایران حقانیتی وجود دارد که آمریکایی ها خوف دارند این حقانیت به گوش مردم و رسانه آمریکا برسد مطئمن باشند با این کار، ایران بیش از گذشته در دید مردم و رسانه های عمومی دنیا قرار می گیرد و بیشتر از قبل آنها رسوا می کنیم تا شعار های پوچ و تو خالی ندهند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم