حسینی مطرح کرد ؛

ضرورت ساماندهی کارت های بازرگانی یک بار مصرف

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید ارز دریافت شده با کارت های بازرگانی یک بار مصرف قابل ردیابی نبوده و کالاهای اساسی در چرخه معیوبی توزیع می شود که در اقتصاد اثرات نامطلوبی دارد.

 خانه ملت ؛ محمد حسینی درباره سوءاستفاده از کارت بازرگانی یک بار مصرف، گفت: کارت بازرگانی شناسنامه‌ای برای صادرکننده و واردکننده است که باید در سامانه تجارت ایران شناسایی شود.

صدور کارت‌های یک بار مصرف بازرگانی فرار مالیاتی و عدم شناسایی واردکنندگان را رقم می‌زند

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فریمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صدور کارت‌های یک بار مصرف بازرگانی مشکلاتی مانند فرار مالیاتی، عدم شناسایی واردکنندگان و... را رقم می‌زند، افزود: اگرچه حذف کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف واردات برخی کالاها را با مشکل روبه رو می‌کند اما یکی از ضرورت‌ها است.

وی اظهار کرد: اگرچه در بسیاری موارد، تولیدکنندگان به کارت‌های بازرگانی دائمی نیاز ندارند و می‌توانند با استفاده از کارت‌های یک بار مصرف مواد اولیه موردنیاز خود را وارد کنند، اما سوءاستفاده از این کارت‌ها باعث شده مزایای آن نادیده گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: برخی از کارت‌های بازرگانی به نام افرادی صادر می‌شود که اغفال شده‌اند یا به درستی از اصل ماجرا خبر ندارند به طور مثال در بررسی های انجام گرفته مشخص شد، کارت بازرگانی به نام فردی صادر شده که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارد.

ضرورت ساماندهی کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف باید ساماندهی شده و افرادی که از این کارت‌ها استفاده می‌کنند، کاملا مشخص شوند تا بتوان از فرارهای مالیاتی و سوءاستفاده جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: در برخی موارد کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف برای افراد خاص صادر می‌شود و از آنجایی که مبالغ زیادی ارز به این کارت‌ها اختصاص پیدا می‌کند دارنده کارت سود زیادی به جیب می‌زند از سوی دیگر سرنوشت ارز دریافتی مشخص نبوده و کالای وارداتی قابل ردیابی نیست در این شرایط چرخه معیوبی در توزیع کالاهای اساسی و دریافت ارز دولتی ایجاد می‌شود که در اقتصاد اثرات نامطلوبی دارد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، بازرگانی، بیمه های بازرگانی، ساماندهی