کاتب مطح کرد ؛

ضعف رفتار دیپلماسی آمریکایی ها

رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس با اشاره به تحریم سردار دستگاه دیپلماسی کشورمان توسط آمریکایی ها معتقد است این رفتارهای دوگانه کاملا متناقض با اصول دیپلماسی و حقوق بین المللی است.

 خانه ملت؛  غلامرضا کاتب رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس گفت: علیرغم ادعای آمریکا مبنی بر مذاکره متأسفانه شاهد این موضوع هستیم که سردار دستگاه دیپلماسی کشورمان را که پیشانی مذاکرات بوده را مورد تحریم قرار می‌گیرد. این رفتار دوگانه آمریکایی‌ها کاملا متناقض با اصول دیپلماسی و حقوق بین‌المللی است!

وی افزود: مگر می‌شود دنبال مذاکره بود ولی مسئول دیپلماسی مذاکره کننده را تحریم کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی‌ها مذاکرات قبلی را بر هم زدند و حال به دنبال مذاکره مجدد هستند و در این رفتار با دروغگویی و فریب جناب آقای دکتر ظریف را تحریم می‌کنند.

البته سناریو و سریال‌های تکراری تحریم و فشار حداکثری آمریکایی‌ها بر ایران هیچ کاربردی ندارد و ایران با رویکردها و ابتکاراتی که بر فضای منطقه‌ای و بین‌المللی به دست گرفته است به این سریال‌های تکراری جهت‌دهی جدیدی خواهد داد.

کاتب در پایان اظهار کرد: ظاهرا این نوع تحریم‌ها حکایت از تأثیر رفتار ایران دارد و عملا بستن درب مذاکره است. اینها نشان از ضعف رفتار دیپلماسی آمریکایی‌هاست.

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا