فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

ترامپ یادآور دوران مخوف جنگ سرد برای مردم آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری عهد شکنی ها و خروج ترامپ از معاهدات مختلف، گفت: دموکرات های مجلس نمایندگان و کنگره به دنبال تکرار این رفتار بر روی سیاست خارجی دولت ترامپ تمرکز و پیشنهاد استیضاح ترامپ را دنبال می کنند.

 خانه‌ملت؛ حشمت الله فلاحت‌پیشه با یادآوری درخواست 118 نماینده دموکرات برای استیضاح ترامپ، گفت: پیشنهاد استیضاح ترامپ در شرایط کنونی با هدف فشار به دولت آمریکا است، این موضوع در تاریخ جدید آمریکا بدون سابقه است، به نظر می‌رسد که شرایط افزایش فشار به ترامپ گسترده‌تر شود زیرا معاهده‌شکنی و عهد شکنی‌های بسیاری را ترامپ مرتکب شده است.

ترامپ یادآور دوران مخوف جنگ سرد برای مردم آمریکا

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ترامپ با خروج از معاهده پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد ضربه عملی به جریان صلحی زد که از سال 1989 با فروپاشی برلین تقویت شده بود. ترامپ به عنوان یک سیاستمدار برای اولین بار مردم داخل آمریکا را به یاد دوران مخوف جنگ سرد انداخته است.

وی افزود: کاربرد موشک‌ و سلاح‌های هسته‌ای جدی‌تر از دیگر سلاح‌ها است، این سلاح‌ها برای جنگ‌های خلق الساعه و قابل پیش‌بینی تعریف شده است، لذا رفتارها و عملکرد ترامپ سبب شد تا جریان ضد ترامپ در دنیا شکل بگیرد، جریانی که رگه‌های قوی آن در داخل آمریکا شکل خواهد گرفت.

امکان استیضاح ترامپ وجود دارد

فلاحت‌پیشه یادآور شد: برخی معتقدند که در سه دهه اخیر تنش‌زدایی سبب شده بشر نفس بکشد بر این اساس ترامپ با هیچ بهانه‌ای نمی تواند جنگ سرد را احیا کند، موضوع استیضاح با هدف فشار به ترامپ برای جلوگیری از عرف شکنی و معاهده شکنی های بیش از حد است. اما از آنجایی که ترامپ تهدیدات عملی را در داخل آمریکا و سطح بین‌الملل اجرا کرده امکان استیضاح ترامپ هم وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه فضای ایجاد شده موجب پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات می‌شود، تصریح کرد: دموکرات‌ها با طرح پیشنهاد استیضاح ترامپ بر موضوع سیاست خارجی تمرکز کردند، دو موضوع اصلی در داخلی آمریکا یعنی رشد اقتصادی و حوزه رفاه و اشتغال مطرح است که ترامپ با سیاست‌های تعرفه ای تا حدی مشکل اشتغال را حل و در حوزه اقتصادی برخی از شاخص‌ها را تغییر داد.

تمرکز دموکرات‌های آمریکا بر مواضع سیاست خارجی ترامپ

وی ادامه داد: ترامپ شوک مثبت را در یک سال گذشته شکل داد لذا دموکرات ها در این عرصه وارد نشدند و از دریچه عهدشکنی‌های ترامپ موضوع استیضاح را دنبال می‌کنند. دموکرات‌ها همچنین در رأس امور برجام را مطرح کردند و بازگشت به برجام را به عنوان یک اولویت مطرح کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، افزود: بنابراین معتقدم در ماه های پیش رو تا انتخابات احتمال دارد ترامپ چند عقب نشینی مشخص در حوزه سیاست خارجی حتی در مقابل ایران را انجام دهد البته عقب نشینی ترامپ در موضوع مذاکره را شاهد هستیم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ حمایت نمایندگان دموکرات از استیضاح ترامپ، پس از حضور رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 و اظهارات وی درباره عملکرد ترامپ، به‌شدت افزایش داشته است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، تحریم، جنگ