جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد ؛

ضرورت اهمیت حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه زنگ خطر برای مهاجرت ورزشکاران معلول با عدم حمایتهای مالی ومعنوی مسئولان ورزش کشور به صدا درآمد است،گفت: عدم وفای به عهد در پرداخت پاداش های ورزشکاران معلول توجیه منطقی ندارد.

خانه ملت ؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  درباره وضعیت ورزشکاران پارالمپیکی در کشور،گفت: عدم حمایت مسئولان ورزشی کشور از حوزه ورزش معلولان ، انگیزه ورزشکاران پارالمپیکی را به شدت کاهش داده است و این در حالی است که ملی پوشان معلول کشورمان بارها ثابت کرده اند که در عرصه های قهرمانی چیزی از سایر ورزشکاران کم ندارند.

حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی تنها در حد شعار است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قهرمانی های معلولان کشورمان در بخش بانوان و آقایان نباید تبدیل به یک رویه عادی شود زیرا متاسفانه حمایت از ورزشکاران پارالمپیکی تنها در حد شعار است و از همین رو بسیاری از ورزشکاران معلول، جوایز و پاداش های خود برای قهرمانی در مسابقات مختلف جهانی را تاکنون دریافت نکرده‌اند.

ورزش معلولان نیازمند حمایت های ویژه در خصوص تأمین تجهیزات خاص ورزشی هستند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: ورزش معلولان نیازمند حمایت های ویژه در خصوص تأمین تجهیزات خاص ورزشی هستند تا ورزشکاران معلول بتوانند در حوزه آمادگی بدنی به مانند کشورهایی که در ورزش معلولان سرمایه گذاری کرده اند به روز باشند.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه تبعیض بین ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی را از بین ببریم تصریح کرد: نباید به جامعه القا شود که مدال آوری در رشته های پارالمپیکی کار سهلی است زیرا بنده معتقدم که ورزشکاران پارالمپیکی کشورمان با کمترین امکانات بالاترین نتایج را کسب می کنند بنابراین نباید با بی توجهی با دست خودمان ورزش معلولان را تضعیف کنیم.

عضو فراکسیون ورزش مجلس بابیان زنگ خطر مهاجرت ورزشکاران معلول با عدم حمایت مالی ومعنوی مسئولان ورزش کشور به صدا درآمده است یادآورشد: بسیاری از پارلمپیکی ها جوایز و پاداش خود برای قهرمانی در مسابقات مختلف جهانی را دریافت نکرده اند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، حقوق معلولین، معلولان، مهاجرت