میرزایی مطرح کرد ؛

انسجام داخلی آمریکا برای مقابله علیه ایران به هم خورده است

میرزایی گفت: با شناختی که دکترظریف از عرصه بین المللی و افکار عمومی داشت، توانست بسیار حساب شده عمل کند تا دیگران نتوانند به ایران فشار بیاورند و حقوق ایران را تضییع کنند.

 خانه‌ملت،؛ جلال میرزایی  با اشاره به اهمیت اثرگذاری ظریف در دستگاه دیپلماسی کشور، اظهار داشت: برای اولین بار است که انسجام داخلی آمریکا برای مقابله علیه ایران به هم خورده است آن‌ها به دنبال فرصتی بودند تا بعد از ترک برجام، اقدامی را علیه ایران انجام دهند.

وی  با بیان اینکه اتفاقاتی که برای نفت‌کش‌ها رخ داد، مستمسکی برای آمریکا شد تا علیه ایران اقدام کند، بیان کرد: ایران با برجام و انجام تعهدات هسته ای خود توانست حقانیت خود را در عرصه بین‌المللی اثبات کند و این بهانه‌جویی‌های آمریکا نتوانست برای ایران مشکل ساز شود.
وی افزود: با شناختی که دکترظریف از عرصه بین‌المللی و افکار عمومی داشت، توانست بسیار حساب شده عمل کند تا دیگر کشورها نتوانند به ایران فشار بیاورند و حقوق ایران را تضییع کنند.

میرزایی ادامه داد: آمریکایی‌ها تاکنون تصور می‌کردند در صورت ایجاد برای ایران، تهران نیز با پرخاشگری به سمتی برود که علیرغم پایمالی حقوقش، در عرصه افکار عمومی نیز مقصر شناخته شود، اما با درایت وزیر امورخارجه در عرصه بین‌المللی به گونه‌ای ظاهر شدیم که کشورهای جهان نیز آمریکا را مقصر جلوه دادند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: دکتر ظریف در این زمینه تلاش کردند تا درعرصه بین المللی ایران بتواند جایگاه خود را پیدا کند و علیرغم اینکه تلاش هایی این چنینی شده است آمریکا نیز تلاش کرده تا فرصت هایی را برای اقدام علیه ایران ایجاد کنند.
وی  بیان کرد: یکی از کارهایی که اولین بار است شاهد آن هستیم عدم اجماع دو حزب علیه ایران است؛ یعنی آمریکایی‌ها نتوانسته‌اند در عرصه داخلی و بین‌المللی بر علیه ایران یکه تازی کنند./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی