نقوی حسینی مطرح کرد؛

سیاست های ضد مهاجرتی دولت ترامپ

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های ضد مهاجرتی دولت ترامپ صدای گروه های حقوق بشری و مدافعان حقوق مهاجران خود آمریکا را هم درآورده است.

  خانه ملت ؛ سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به موضوع جداکردن کودکان مهاجر از والدینشان بنابر سیاست های مهاجرتی ترامپ،گفت: آمار نهادهای رسمی آمریکا نشان می‌دهد سیاست‌های سخت‌گیرانه دولت ترامپ علیه مهاجران به جدایی حدود 900 کودک از والدینشان در نقاط مرزی آمریکا منتهی شده است.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا والدین کودکان مهاجر را به تلاش برای ورود غیرقانونی به آمریکا، نقض قوانین مهاجرتی یا ارتکاب جرم و بهانه های مختلف متهم و آنها را بازداشت یا قرنطینه کرده است، افزود: متاسفانه این کودکان مهاجر در قالب سیاست "تحمل صفر" دولت ترامپ در موضوع مهاجرت غیرقانونی، مانند اسیران جنگی، بدون اطلاع قبلی منتقل می‌شوند.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جدا کردن کودکان کوچک از والدینشانکه معمولا زیر 5 سال دارند نقض آشکار در حوزه حقوق بشر و حقوق کودک است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به انتشار تصویری از پیکر یک مرد مهاجر و دختر خردسالش در آب های بخشی از مرز آمریکا و مکزیک که سوژه رسانه ها شد، مطرح کرد: از زمانی که دولت ترامپ سرکار آمده قوانین ضدحقوق بشری زیادی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه دولت ترامپ صدای گروه های حقوق بشری و مدافعان حقوق مهاجران از جمله اتحادیه آزادی های داخلی آمریکا را هم درآورده است، تصریح کرد: امیدواریم شورای حقوق بشر سازمان ملل به موضوع جداکردن کودکان مهاجر از والدینشان در ایالات متحده بپردازد.

به گزارش خانه ملت؛ در سایه سیاست‌های ضد مهاجرتی دولت آمریکا، بیش از 900 کودک طی یک سال گذشته از والدین خود در مناطق مرزی این کشور جدا شده اند.

سیاست‌های سختگیرانه رئیس جمهور آمریکا در مناطق مرزی، تاکنون به مرگ تعدادی از مهاجران منجر شده است. وضعیت مهاجران در مراکز بازداشت نیز مناسب نیست. انتشار تصویری از اجساد یک مهاجر اهل "السالوادور" به همراه دختر 23 ماهه‌اش که در ساحل رودخانه "ریو گرانده" غرق شده بودند،واکنش شدید گروه های مدافع حقوق بشر را در پی داشت. /
 

برچسب ها

آمریکا، آژانس بین المللی، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، حقوق بشر، حمایت از کودکان، زنان و کودکان، مهاجرت، نرخ مهاجرت