شهروز برزگر کلشانی مطرح کرد ؛

تحریمهای آمریکا در سایه سیاست های یک بام و دو هوای دولت ترامپ

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تحریم ظریف، گفت: وزریر امور خارجه ایران از رفتن به کاخ سفید امتناع کرد زیرا به دنبال احقاق حقوق ملت بوده و به عنوان سرباز وطن انجام وظیفه کرده است.

 خانه‌ملت؛ شهروز برزگر کلشانی با یادآوری تحریم محمدجواد ظریف، گفت: دولت آمریکا نمی‌تواند برنامه‌های خود را پیش ببرد لذا از دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران عصبانی است، از زمانی که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شد و قدرت آقای ظریف را درک کرد، تصمیمات مقابله‌ای خود را آغاز کرد البته پیش از این هم اعلام کرد که آقای اوباما در مذاکرات برجام حریف وزیر امور خارجه ایران نشد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت ترامپ برجام را دستاورد ظریف می‌دانند از این رو با تحریم وی قصد رفتار مقابله‌ای داشتند، این اقدام در راستای سیاست حیله گرانه و شیطانی دولت آمریکا است.

تحریم ظریف در سایه سیاست‌های یک بام و دو هوای دولت ترامپ

وی با اشاره به اقدامات یک بام و دو هوای دولت ترامپ، افزود: آنها مرتب دم از مذاکره با ایران می‌زنند اما رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی را تحریم می‌کنند، آنها از آقای ظریف دعوت می‌کنند تا به کاخ سفید برود و به دلیل امتناع، وی را تحریم می‌کنند. سیاست های ضد و نقیض ترامپ به آمریکا و جامعه جهانی آسیب می‌زند.

برزگر ادامه داد: در صورتی که آمریکا نگاه سلطه‌جویانه به کشورها نداشت، آقای ظریف قطعا امروز دارنده مدال صلح جهانی بود. ظریف به عنوان سرباز وطن انجام وظیفه کرده و این تحریم تاثیری در برنامه‌ها و سیاست‌های دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: از این دست تصمیم‌ها، دولت و دستگاه دیپلماسی آمریکا را منزوی می‌کند، ترامپ باید از حمایت‌ تروریست‌های کودک‌کُش و رژیم صهیونیستی دست بردارد و با تکیه به آموزه‌های والای انسانی قوانین حقوق بشر را رعایت کند.

وی تصریح کرد: ترامپ باید مانع پایمال شدن حقوق بشر در کشور آمریکا شود، آقای ظریف به کاخ سفید نرفته و حاضر به مذاکره با دولتمردان آمریکا نشده زیرا پایبند به حقوق ملت ایران است. کما اینکه مقامات ایران پیش از این ساعت‌ها مذاکره با این مقامات آمریکایی را انجام دادند و به نتیجه مشخصی نیز رسیدند.

تحریم ظریف یعنی شکست در گفت‌وگو و در دیپلماسی

برزگر افزود: تحریم ظریف یعنی شکست در گفت‌وگو و در دیپلماسی، اما دولتمردان آمریکایی باید بدانند دوران ابر قدرت‌ها به سر آمده و دوران افراد و مردم آغاز شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلاس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز امنیت خود را هیچ گاه نخریده و نخواهد خرید، قابل فروش هم نیست چرا که امنیت ما از مردم نشأت می‌گیرد، ما پیشرفت خود را نیز هیچ گاه نخریده و نخواهیم خرید چرا که پیشرفت ما هم از مردم نشأت می‌گیرد. بنابراین هر اندازه که به ما فشار آورند، با اتکا به مردم پیشرفت می‌کنیم./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعمال تحریم های بین المللی علیه کشورمان، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها