فلاحتی مطرح کرد ؛

ارجاع تعیین مدت زمان اعلام اسامی وزرا پس از مراسم تحلیف به کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس

فلاحتی گفت:برنامه دولت های جدید باید هرچه سریعتر جمع بندی و چاپ شود تا مجلس برای بررسی برنامه های وزرای معرفی شده جهت اعطای رای اعتماد نباید معطل شود.

 خانه ملت،؛ فرهاد فلاحتی  با اشاره به ارجاع تعیین مدت زمان اعلام اسامی وزرا پس از مراسم تحلیف به کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: در طرحی که برای اصلاح آئین نامه داخلی مجلس تهیه شده بود، رئیس جمهور 2 هفته زمان داشت تا پس از مراسم تحلیف، وزرای پیشنهادی خود را معرفی کند.

وی با بیان اینکه تعیین زمان برای معرفی وزرا اقدام مناسبی است، بیان کرد: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری که احتمال برنده شدن خود را می‌دهند و آن‌هایی که حتی شانس کمتری برای خود قائل هستند، قطعا روی کابینه فکر کرده و برنامه دارند.

وی با تاکید بر اینکه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید دارای برنامه باشند، افزود: کاندیداها باید برنامه داشته باشند و بر این اساس چینش گروه خود را انجام می‌دهند.

فلاحتی با بیان اینکه اگر انتخابات حزبی باشد شرایط چینش کابینه رئیس جمهور متفاوت خواهد بود، اما در شرایط فعلی کاندیدای پیروز شده در انتخابات باید تیم خود را از قبل مشخص کند، ادامه داد: تاکنون اکثر کاندیداهای پیروز در انتخابات ریاست جمهوری، کابینه خود را از قبل مشخص کرده‌اند.

نماینده مردم قائنات و زیر کوه در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه دولت‌های جدید باید هرچه سریعتر جمع بندی و چاپ شود تا مجلس برای بررسی‌ برنامه‌های وزرای معرفی شده جهت اعطای رای اعتماد نباید معطل شود.

وی بیان کرد: زمان معرفی وزرای پیشنهادی باید به گونه‌ای باشد که این مدت زمان طولانی نشده و خدمت رسانی به مردم از سوی دولت متوقف نشود./
 

برچسب ها

آئین نامه داخلی، آیین نامه داخلی، اخبار برگزیده، انتخابات، وزراء