نقوی حسینی مطرح کرد ؛

گام سوم کاهش تعهدات برجام

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: در صورت ادامه روند کنونی و عدم تعهد اروپایی ها، ایران گام سوم کاهش تعهدات برجام را در چارچوب توسعه بهره برداری از سانتریفیوژهای پیشرفته برخواهد داشت.

  خانه‌ملت؛ سید حسین نقوی حسینی با اشاره به گام سوم کاهش تعهدات برجام، گفت: در صورتی که طرف‌های مقابل برجام به تعهدات خود بازنگردند، جمهوری اسلامی ایران گام سوم کاهش تعهدات را بر خواهد داشت. طبق پیش‌بینی‌ها اروپایی‌های طرف برجام اقدام عملی در جهت تحقق تعهدات نمی‌کنند و در این صورت ما گام سوم را برخواهیم داشت.

گام سوم برجام ناظر بر توسعه بهره‌برداری از سانتریفیوژهای پیشرفته

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گام سوم کاهش تعهدات برجام ناظر بر توسعه بهره‌برداری از سانتریفیوژهای پیشرفته، افزایش درصد غنی سازی، فعال سازی آب سنگین و تغییر در نگهداری و ذخایر آب سنگین خواهد بود.

وی افزود: گام سوم همان تعهداتی است که ما در برجام پذیرفتیم در مقابل رفع تحریم‌ها رعایت کنیم، با توجه به شرایط گام سوم در دستور جمهوری اسلامی است و اگر این شرایط ادامه پیدا کند گام سوم را محکم‌تر برخواهیم داشت.

شرایط ایران با گام سوم نباید به شرایط قبل از امضای توافق هسته‌ای بازگردد

نقوی حسینی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ نوع تخطی از شرایط برجام و توافق هسته‌ای نداشته است، گفت: ما کاملا در چارچوب برجام و مطابق مفاد آن قدم برداشتیم، همچنین مطابق موازین بین المللی و موازین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم گرفتیم و آنها را اجرا کردیم بنابراین شرایط ایران با گام سوم نباید به شرایط قبل از امضای توافق هسته‌ای بازگردد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکا بعد از خروج از توافق هسته‌ای هر نوع تحریمی را علیه ایران اعمال کرده است، تحریم‌های ظالمانه و بی‌سابقه همچون تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی را اجرا کرده است بنابراین به نظر نمی‌رسد با برداشتن گام سوم کاهش تعهدات تصمیمی جدید بگیرند./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اروپا، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای