رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

محدودیت های سیاسی و اقتصادی گسترده دولت آمریکا علیه ایران

رحیمی جهان آبادی با یادآوری محدودیت های سیاسی و اقتصادی گسترده دولت آمریکا علیه ایران، گفت: اجماع و همگرایی داخلی ماحصل فرصت هایی است که ناشی از این محدودیت ها شکل گرفته است.

 خانه‌ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی ضمن تاکید بر همگرایی و اجماع داخلی در شرایط تحریمی کنونی کشور، گفت: دولت آمریکا در عرصه سیاسی و اقتصادی به همان میزانی که محدودیت‌هایی را به مردم تحمیل می‌کند، فرصت‌های جدید هم به صورت طبیعی برای ما ایجاد کرده‌اند. فرصت‌هایی که ما می‌توانیم بهره فراوانی را از آنها ببریم.

ایجاد ظرفیت جدید اقتصادی علی‌رغم تحریم‌ها

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما در سال گذشته کالاهایی را حتی با کیفیت درجه پایین به کشور وارد می‌کردیم اما طی چند سال اخیر با تحریم آمریکا، تولیدکنندگان داخلی مجبور به تقویت چرخه تولید و ارتقاء فعالیت‌های تولیدی شدند تاجایی که ما امروز در برخی موارد توانایی صادرات کالاها را به دست آوردیم لذا ظرفیت جدید اقتصادی علی‌رغم تحریم‌ها برای ما ایجاد شد.

تبدیل اختلافات سیاسی به همگرایی و اجماع داخلی

وی افزود: در عرصه سیاست نیز وقتی وزارت خزانه‌داری آمریکا وزیر امور خارجه ایران را تحریم کرد، ظرفیت جدید داخلی و منطقه‌ای ایجاد شد و شاهد افزایش بُرد رسانه‌ای دستگاه دیپلماسی بودیم، به موجب این اتفاق اختلاف گروه‌های سیاسی و نهادهای داخلی که به صورت طبیعی وجود دارد نیز به وضعیت همگرایی و اجماع داخلی تبدیل شد.

رحیمی جهان‌آبادی ادامه داد: همکاری بین دولت و مجلس، سپاه و وزارت امور خارجه و اجماع بین شخصیت‌های طراز اول از جمله گام‌هایی است که در مسیر این ظرفیت‌ها برداشته شده است.

تغییر نگاه جهانیان به ایران

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: بعد از تحریم آقای ظریف، سرنگونی پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی نگاه جهانیان نیز به ایران تغییر کرده است، آنها ایران را کشوری قدرتمند می‌بینند که آمریکا در مقابل آن به زانو درآمده است.
وی تاکید کرد: ایران به کشوری موثر و قدرمند در منطقه تبدیل شده است لذا باید از ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد و فشار تحریم‌ها را به حداقل رساند بنابراین این اجماع باید فراگیرتر و عمیق‌تر شود زیرا این اجماع موجب کاهش فشار تحریم‌ها نیز خواهد شد./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، وحدت، وحدت اسلامی، وحدت ملی