رضایی مطرح کرد ؛

مسلمانان باید در قبال فلسطین احساس مسئولیت کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مراسم حج ظرفیت بزرگی برای شناسایی موضوع فلسطین به دنیا است که باید از این طریق برای رهایی فلسطینیان از رژیم صهیونیستی استفاده کرد.

خانه ملت؛ محمدابراهیم رضایی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به حجاج در مراسم حج امسال، گفت: رهبر معظم انقلاب طبق روال سال های گذشته، پیام ارزشمند و حکیمانه ای برای حجاج در مراسم حج و مراسم برائت از مشرکین در مکه داشتند و مهم ترین موضوعات مورد نیاز مسلمانان را متذکر شدند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مسلمانان از سراسر دنیا در موسم حج گرد هم جمع می شوند و این حساس ترین ایام سال برای جهان اسلام است چرا که طبق آنچه معتقدیم فلسفه سیاسی حج این است که موضوع اصلی و مسائل مهم روز جهان اسلام در این ایام مطرح شود.

مسلمانان باید در قبال فلسطین احساس مسئولیت کنند

وی در ادامه موضوع فسلطین را اصلی ترین موضوع جهان اسلام دانست و افزود: چند دهه است که ملت فلسطین مورد ظلم صهیونیست ها واقع شده اند از این رو موضوع اول همه مسلمانان باید حمایت از فلسطین باشد و ضمن احساس مسئولیت باید در این زمینه ایفای نقش داشته باشند.

رضایی در ادامه با بیان اینکه اگر مسلمانان به همین یک موضوع مد نظر رهبری اهتمام داشته باشند، بسیاری از مشکلات جهان اسلام برطرف می شود، عنوان کرد: باید اقدامی کرد تا سیطره ای که امروز در سایه زوال فلسطین، تقویت رژیم صهیونیستی و تسلط به جهان اسلام ایجاد شده از بین برود و عامل اصلی آسیب به ملت های مسلمان که با خرید برخی سران کشورهای اسلامی صورت می گیرد، به سمت زوال اصلی برود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در پیام صریح خود توجه همگان را به سمت موضوع فلسطین جلب کرده اند که اگر این موضوع محور اصلی قرار گیرد و در این حوزه ایفای نقش شود حتما بسیاری از معضلات دیگر جهان اسلام حل می شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیانات رهبری، حماس، حماسه، رهبر انقلاب، رهبر معظم انقلاب اسلامی، فلسطین، فلسطین اشغالی، فلسطینیان