انصارالله یمن عنصر مهم در محور مقاومت است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با گذشت ۵ سال از حملات ناجوانمردانه عربستان و متحدانش به یمن، نه تنها اهداف این کشورها دریمن محقق نشده است بلکه برخلاف میل آن ها انصار الله یمن تبدیل به عنصری مهم در محور مقاومت شده است.

 خانه ملت؛ سیدقاسم جاسمی ، در خصوص دیدار سخنگوی جنبش انصارالله یمن و هیئت همراه با رهبر انقلاب، اظهار داشت: سفر هیاتی از انصارالله یمن به ایران نشان داد که این جنبش مردمی و مجاهد تبدیل به عنصری مهم در محور مقاومت شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با گذشت 5 سال از حملات ناجوانمردانه عربستان و متحدانش به یمن، نه تنها اهداف این کشورها در یمن محقق نشده است بلکه برخلاف میل آن‌ها، محور مقاومت با وجود انصارالله یمن، یک عضو موثر دیگر را نیز در جمع خود می‌بیند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان راهبر مقاومت در منطقه، همواره در برابر توطئه دشمنان ایستاده است و اکنون یمنی‌ها نیز به این محور افزوده شده‌اند که موجب قدرتمندتر شدن مقاومت می‌شود.

جاسمی ادامه داد: در شرایط فعلی منطقه، دیدار سخنگوی جنبش انصارالله یمن و هیئت همراه با رهبر انقلاب بسیار مهم ارزیابی می‌شود زیرا جمهوری اسلامی ایران همواره حامی مظلومان بوده و اکنون این امید واقعی ایجاد شده تا به صورت کامل، فتنه دشمنان در منطقه بی‌نتیجه بماند.

نماینده مردم کرمانشاه با اشاره به تاکید رهبر انقلاب برای مقابله با توطئه تجزیه یمن از سوی عربستان و امارات، گفت: سعودی‌ها، اماراتی‌ها و حامیان آنها به‌دنبال تجزیه یمن هستند که باید با قدرت در مقابل این توطئه ایستاد و از تمامیت ارضی یمن حمایت کرد./