اختصاص اعتبار ۴ هزار میلیاردی برای راه آهن چابهار-زاهدان

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: خوشبختانه اخیرا هیأت دولت، اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان را برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان مصوبه کرده و امیدواریم این اعتبارات به موقع و در زمان های مقرر اختصاص یابد.

 خانه ملت ؛ علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ، با اشاره به روند اجرای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان، گفت: بر اساس آمارها این پروژه حدود 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و خوشبختانه روند اجرای آن مثبت و قابل قبول است.

اختصاص اعتبار 4 هزار میلیاردی برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:خوشبختانه اخیرا هیأت دولت، اعتباری بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان را برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان مصوبه کرده و امیدواریم این اعتبارات به موقع و در زمان های مقرر اختصاص یابد.

راه آهن چابهار-زاهدان در صورت اختصاص اعتبار 3 ساله تکمیل می شود

قطعا در صورت اختصاص اعتبارات لازم از سوی دولت، پروژه راه آهن چابهار به زاهدان طی مدت سه سال اجرایی و تکمیل خواهد شد
وی تصریح کرد: قطعا در صورت اختصاص اعتبارات لازم از سوی دولت، پروژه راه آهن چابهار به زاهدان طی مدت سه سال اجرایی و تکمیل خواهد شد.

یارمحمدی ادامه داد: در شرایط کنونی قرارگاه خاتم الانبیاء اجرای پروژه مذکور را بر عهده داشته و در ماه های اخیر روند اجرای پروژه مثبت و روبه رشد بوده است.

بخش های باقی مانده راه آهن چابهار-زاهدان مربوط به عملیات های روسازی است

وی درباره شرایط کنونی پروژه راه آهن چابهار- زاهدان، گفت: قطعه چابهار تا زاهدان به طول 580 کیلومتر است، البته بخش های دشوار پروژه در سال های اخیر از جمله ساخت پل و تونل انجام شده و بخش های باقی مانده بیشتر مربوط به عملیات های روسازی است.

نقش استراتژیک راه آهن چابهار-زاهدان در شکوفایی بندر چابهار

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، درباره نقش استراتژیک راه آهن چابهار-زاهدان، گفت: اجرای این پروژه قطعا نقش به سزایی در شکوفایی بندر چابهار خواهد داشت، در شرایط کنونی میزان بارگیری و تخلیه در بندر حدود 8/5 میلیون تن است که بر اساس برنامه ریزی ها حدود 6 میلیون تن این کالاها و محصولات باید از طریق خطوط ریلی جابه جا شود./