رضایی مطرح کرد ؛

تعلل در اجرای تعهدات برجام سناریو مشترک اروپا و آمریکا

رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به عدم توانایی اروپایی ها در اجرای تعهدات برجام، گفت: در چنین شرایطی گام سوم کاهش تعهدات را باید برداشت، به شرایط قبل از برجام هم بازنخواهیم گشت زیرا از ظرفیت خود برجام در برداشتن گام ها استفاده می کنیم.

  خانه‌ملت؛ محمد ابراهیم رضایی در خصوص گام سوم کاهش تعهدات برجام، گفت: بر اساس عملکرد اروپایی‌ها و قراین و شواهد، اروپایی‌ها توان یا اراده جدی برای عمل به تعهدات برجام را ندارند لذا جمهوری اسلامی ایران گام سوم کاهش تعهدات برجام را برمی‌دارد تا هم سطح تراز طرف‌های مقابل قرار گیرد.

تعلل در اجرای تعهدات برجام سناریو مشترک اروپا و آمریکا

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به نظر می‌رسد اروپایی‌ها سناریو مشترکی را با آمریکایی‌ها دارند، دولت‌های اروپایی طرف مقابل برجام نقش زمان سوزی و تعلل در اجرای تعهدات را به عهده دارند تا دولت آمریکا فشار حداکثری را به ایرانیان بیاورد. آنها می‌پندارند که در زمان کوتاه می‌توانند ایران را تسلیم و وادار به مذاکره مجدد کنند.

وی افزود: علی‌رغم همه این برنامه‌ریزی‌ها، جمهوری اسلامی ایران با برنامه و راهبرد جدید سطح تعهدات خود را کاهش و از فشار حداکثری که طرف‌های مقابل تصور می‌کردند، خارج شده است. در واقع انسجامی درون کشور و وحدتی برای تقویت تولید ملی شکل گرفته است.

رضایی با بیان اینکه امروز شاهد اراده ملی در برابر تلاش‌های دولت ترامپ علیه ایران هستیم، گفت: ملت در کنار دولت قرار گرفته و تمام سختی را به جان خریده است بنابراین دولت ترامپ در پروژهای خود شکست خورده است و به نظر می‌آید به هیچ کدام از اهداف خود نرسند.

استفاده ایران از ظرفیت برجام برای مقابله با طرف‌های اروپایی

وی خاطرنشان کرد: مسئولان جمهوری اسلامی با حکمت و اتکاء به منطق از ظرفیت برجام برای مقابله با اقدامات آمریکا و اروپا استفاده کردند و مسیر کاهش تعهدات را پیش می‌برند لذا امکان بازگشت به شرایط قبل از برجام وجود ندارد. آمریکایی‌ها حتی نتوانستند اجماعی علیه ایران تشکیل بدهند.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما دستمان برای برداشتن گام‌های بعدی کاهش تعهدات برجام باز است؛ استفاده از سانترفیوژ نسل‌های جدید، غنی سازی در سطوح بالاتر، بازگشت نیروگاه اراک به ساختار اول و خروج از پروتکل الحاقی از جمله مواردی است که می‌توان در گام سوم انتخاب کرد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق هسته ای، حقوق هسته ای، سلاح هسته ای