فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

شکست جدی آمریکا در عرصه حقوق بین الملل

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ابراز نگرانی وزیر خارجه آمریکا از شرایط منطقه ای و بین المللی ایران موجب تهدید تحریم تسلیحاتی یا ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی شده است که این نشان از انزوای بسیار دولت ترامپ دارد.

 خانه‌ ملت ؛ حشمت الله فلاحت پیشه در واکنش به پیام توئیتری وزیر خارجه آمریکا درباره تحریم تسلیحاتی سازمان ملل برای ایران و ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی، گفت: ذیل 6 قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌هایی متوجه دولت، مسئولان و برنامه‌های نظامی و موشکی ایران شد که بخشی از آنها با برجام مرتفع شد، توئیت آقای پمپئو نشان از استیصال و ضعف دولت آمریکا در اثرگذاری بر سازمان‌ ملل دارد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها از سال 1995 تا 2000 میلادی تلاش کردند تا پرونده ایران را به شورای امنیت بکشانند و تحریم‌هایی که از طرح‌های داماتو شروع شد و در نهایت به کادسا ختم شد را در قالب تحریم‌های سازمان ملل فرامرزی کنند اما در قالب برجام سطوحی از آنها رفع شد.

حضور ایران در دنیای تسلیحات

وی افزود: در قالب برجام سطوحی تعیین که یکی از آنها برنامه تسلیحاتی ایران بود بر هیمن مبنا 15 ماه دیگر ایران بدون هیچ منع بین‌المللی می‌تواند در دنیای اسلحه امروز حاضر باشد، اگر آمریکایی‌ها هم منعی قرار دهند قطعا مغایر قطعنامه 2231 سازمان ملل عمل کردند.

فلاحت پیشه یادآور شد: این موضوعات موجب یأس مقامات آمریکایی شده تا جایی که موضوع را به عرصه رسانه بکشانند، دولت آمریکا در زمان ریاست جمهوری آقای ترامپ فراخوان‌های فراوانی را برای اینکه خود را در جایگاه دکترین بین المللی قرار دهند، منتشر کرده اما کشورها با آنها همراهی نکردند. انگلستانی‌ها هم تنها در اظهارات خود و در یک جابه‌جایی ناو با دولت ترامپ همراهی کردند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رژیم صهیونیستی هم تنها در بیان اظهارات خود همراهی با دولت آمریکا را اعلام کردند زیرا جرأت نمی‌کنند نیروهای نظامی خود را نزدیک آب‌های سرزمینی ایران کنند. توئیت آقای پمپئو نشان از انزوای بسیار دولت ترامپ در جامعه جهانی دارد.

پیگیری ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی نشان از شکست جدی آمریکا در عرصه حقوق بین‌الملل

عضو کمیسوین امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخش دیگر تویئت وزیر خارجه آمریکا مبنی بر برنامه ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی، گفت: قاسم سلیمانی هیچ گاه در قالب ساز و کار قطعنامه‌ای عمل نکرده و رهبر جنگ نامتقارن منطقه و بزرگترین رهبر جنگ‌های نامتقارن دنیای امروز است، حضور در عرصه‌های مختلف خود را هم در این محدوده تعریف می‌کند اما طرح این موضوع در پیام وزیر خارجه آمریکا نشان از نزدیک شدن به شکست جدی در عرصه حقوقی میان سازمان های بین المللی است که بسیار برای آنها ناگوار است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری با انتشار یک شمارش معکوس، نوشت: «زمان در حال سپری شدن است. این زمانی است که پیش از به اتمام رسیدن مهلت تحریم تسلیحاتی سازمان ملل برای ایران و ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی باقی مانده است. ما از متحدان و شرکای‌مان می‌خواهیم فشار بر حکومت ایران را افزایش داده و رفتار بی‌ثبات‌کننده آن را متوقف کنند.»/
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها