رحیمی مطرح کرد؛

همدلی و وحدت از مهمترین مسایل ملی

عضو هیات رئیسه مجلس با رد تعارض بین سردار سلیمانی و ظریف، گفت: برخی دنبال حاشیه سازی هایی هستند که در فضای بین المللی هزینه بر است.

  خانه‌ملت؛  علیرضا رحیمی در نشست خبری و در مراسم تجلیل از خبرنگاران، گفت: بحث آبرو و حیثیت افراد به عنوان مسیولیت سنگین بر دوش خبرنگاران است. مراقبت از حیثیت افراد به عنوان امری ضروری است زیرا اشتباه در حوزه خبر غیر قابل جبران است.

همدلی و وحدت از مهمترین مسایل ملی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در ادامه با تاکید بر اینکه همدلی و وحدت از مهمترین مسایل ملی هستند، تصریح کرد: با توجه به این شرایط خبرنگاران باید از انتشار خبر کذب پرهیز کنند و اصل شفافیت را رعایت کنند.

وی افزود: متاسفانه عده‌ای به دنبال شکل دادن خط تعارض دو گانه‌ای هستند به این معنا که سردار سلیمانی فعالیت میدانی و آقای ظریف فعالیت دیپلماسی می‌کند، این افراد می‌خواهند این خط را پررنگ کنند، در حالیکه آقای ظریف و سردار سلیمانی از رهبری ماذون هستند و هماهنگی بالادستی بین خط میدانی و دیپلماسی ایجاد شده و این دو خط هیچ گاه با یکدیگر تلاقی نکرده‌اند.

رحیمی یادآور شد: عده‌ای می‌خواهند خط موشکی دفاعی و میدانی را پررنگ کنند، طرفداران دیپلماسی نیز می‌خواهند خط دیپلماسی را مهم‌تر جلوه دهند، در حالیکه این دو خط با هماهنگی با هم جلو می‌روند. این حاشیه سازی‌ها هم برای دیپلماسی کشور جای تاسف دارد و خصوصا در فضایی بین‌المللی برای کشور هزینه بر است.

ظریف علی‌رغم تحریم ماموریت‌هایش را متوقف نکرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه از سوی وزارت خزانه داری آمریکا، گفت: خوشبختانه ما شاهد این هستیم که در فضای بین‌المللی و علی رغم این تحریم آقای ظریف ماموریت‌هایش را متوقف نکرد و همچنان فضای بسته را باز می‌کند. خصوصا دیدار ایشان با امیر قطر این امیدواری را بیشتر ایجاد کرده که این فعالیت‌ها ادامه یابد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، وحدت، وحدت ملی