فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

در کمیته حقوق بشر بین المجالس خواهان محکومیت آمریکا در زمینه حقوق بشر هستیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هیات مجلس شورای اسلامی که برای رفتن به اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی آماده می شوند، از حالا به فکر باشند و در کمیته حقوق بشر بین المجالس خواهان محکومیت آمریکا در زمینه حقوق بشر باشند.

  خانه ملت ؛ حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به سیاست های ضدو نقیض آمریکا در موضوع حقوق بشرگفت: روسای جمهور آمریکا پرونده حقوق بشری قابل دفاعی ندارند، اما در میان روسای جمهور چند دهه اخیر آمریکا ،یکی از کسانی که پرونده حقوق بشری وی سنگین تر بوده، ترامپ است.

سیاست مهاجرتی ترامپ نشانگر شخصیت نژادپرستانه او است

وی افزود: مشخصا یکی از موضوعاتی که ترامپ زیر سوال می برد، سیاست ها و احکام مهاجرتی است که مطرح می‌کند که در قالب آن الان حدود چند صدکودک از والدین خودشان جدا می شوند، به دست و پای برخی کودکان دستبند زده می شود، ترامپ با سیاست مهاجرتی اش که نشانگر شخصیت نژادپرستانه وی است، خانواده های زیادی را از هم جدا کرده و کودکان را به سرنوشتی مبهم دچارکرده است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: چند ماه بعد از روی کار آمدن ترامپ و فرمان مهاجرتی درباره هر کشوری که از مزایای مهاجرتی آمریکا محروم می شدند، رفتارهای ضد حقوق بشری از وی دیده می شد، مثلا دستبند به دست کودک ۵ ساله ایرانی زده شد، تصویرش به عنوان یک تصویر غم انگیز در دنیا مطرح شد.

فلاحت پیشه با اشاره به منفعل بودن جامعه جهانی و شورای حقوق بشر سازمان ملل در این زمینه ،مطرح کرد: سازمان ملل متحد تبعی از تبعات قدرت در دنیای امروز است؛ لذا مواردی مانند موضوع حقوق بشر چه در حوزه اجتماعی سازمان ملل متحد و چه در شورای حقوق بشر، عملاً موضوع محکومیت آمریکا مطرح نمی شود.

عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به دولتمردان و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مجلس، مطرح کرد: نماینده ایران در سازمان ملل متحد باید مجموعه اقدامات حقوق بشر آمریکا را در قالب درخواست رسمی صدور قطعنامه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در کمیته های مرتبط از سازمان ملل متحد، آن را مطرح کنند.

فلاحت پیشه با اشاره به اینکه وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های مربوط به بخش فلزات ایران را ذیل تحریم‌های حقوق بشری قرار داده است، تاکید کرد: همچنین مسولان ما در وزارت خارجه این موضوع را از دیگر کشوهای دنیا بویژه کشورهای اروپایی مطالبه کنند و هم با ادعایی که آمریکایی ها در زمینه موضوع حقوق بشر دارند، مقابله کنند؛ اخیراً هم که می‌بینیم بخشی از تحریم های فلزات ایران ذیل موضوع حقوق بشر برده اند، برای اینکه با موضوع تحریم‌های ایران بازی کنند.

وی ادامه داد: این کار مهمی است که باید دولت انجام بدهد، همچنین کار مهمی را که در کمیسیون امنیت ملی مجلس برای اولین بار انجام دادیم این بود که موضوع نقض حقوق بشر آمریکا را در صحن علنی مجلس قرائت کردیم و این گزارش را به دولت هم برای پیگیری های مجدد ارائه کردیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به حضور تیم نمایندگان مجلس در مجمع عمومی اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی IPU در پاییز امسال،تاکید کرد:

کاری که مجلس ما باید انجام دهد این است که شورای اجرایی بین‌المجالس جمهوری اسلامی ایران و هیات ایرانی که در این نشست پاییزه بین‌المجالس امسال حضور پیدا می‌کنند باید گزارش نقض حقوق بشر در ایالات متحده آمریکا به ویژه نقض حقوق بشر در زمینه سیاست های مهاجرتی را در IPU مطرح کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تیم مجلس شورای اسلامی که برای رفتن به اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی IPU که در پاییز برگزار می شود، آماده می شوند از حالا به فکر این موضوع باشند و در کمیته حقوق بشر بین المجالس خواهان محکومیت آمریکا در زمینه حقوق بشر باشند، این کار اثر عمده‌ای در میان پارلمان های دنیا خواهد داشت./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، استکبار آمریکا، حقوق بشر، حقوق بین الملل، مهاجرت، نرخ مهاجرت