موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

۱۳ درصد اشتغال کشور مربوط به صنعت نساجی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید اگرچه تکنولوژی تولید چادر مشکی در کشور وجود دارد اما عدم حمایت مسئولان از صنعت نساجی و درآمدهای میلیاردی که با واردات پارچه چادر نصیب عده ای خاص می شود، صنعت نساجی را زمین گیر کرده است.

  خانه ملت؛ سیدناصر موسوی لارگانی با انتقاد از واردات بی‌رویه چادر مشکی، گفت: اگرچه صنعت نساجی در ایران قدمت چند هزار ساله دارد و از نظر کیفیت نیز در رقابت با بسیاری از کشورهای معتبر از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است اما در حال حاضر به دلیل سوء مدیریت مشکلات بسیاری گریبانگیر این صنعت شده است، در واقع در گذشته تولیدات نساجی ایران در دنیا حرف برای زدن داشت به گونه‌ای که لباس نظامیان بریتانیا در ایران تولید می‌شد اما عدم توجه به این صنعت باعث شد نساجی با رکود مواجه شده و علیرغم ظرفیت بالای آن در اشتغال‌زایی بلااستفاده بماند.

۱۳ درصد اشتغال کشور مربوط به صنعت نساجی است

نماینده مردم فلاوجان در مجلس با بیان اینکه علیرغم رکود کنونی صنعت نساجی ۱۳ درصد اشتغال کشور مربوط به این صنعت است، افزود: اگرچه تکنولوژی تولید پارچه چادر مشکی در کشور وجود دارد اما عدم حمایت مسئولان از صنعت نساجی و درآمدهای میلیاردی که با واردات پارچه چادر نصیب عده‌ای خاص می‌شود صنعت نساجی را زمین‌گیر کرده است.

ماشین‌آلات صنعت نساجی کشور قدیمی شده است

وی با بیان اینکه ماشین‌آلات صنعت نساجی کشور قدیمی شده است، اظهار کرد: بانک‌ها نیز تسهیلاتی برای سرمایه در گردش و نوسازی ماشین آلات صنعت نساجی تامین نمی‌کنند در نتیجه ادامه حیات این صنعت ممکن نیست یا هزینه تولید افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

واردات بی رویه از ترکیه و چین صنعت نساجی ایران را فلج کرده است

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: واردات بی رویه از ترکیه و چین صنعت نساجی ایران را فلج کرده است؛ به طور مثال دولت ترکیه به تولید کنندگان خود اعلام کرده در صورتی که در ایران نمایندگی دایر کنند ۷۵ درصد هزینه این نمایندگی را پرداخت می‌کند چرا که بازار ۸۰ میلیون نفری ایران می‌تواند سودهای هنگفتی برای آنها امغان آورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: عده‌ای خاص از واردات پارچه و البسه درآمد و سودهای هنگفتی به دست می‌آورند و نمی‌توانند از این سودها صرف نظر کنند در این شرایط صنعتگران نیز توانایی رقابت را از دست می‌دهند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش واردات، ارزش واردات صنعتی ایران، استراتژی توسعه صنعتی، ترکیه، پیامدهای عملکرد چین