رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

کشورهای دارای روابط تسلیحاتی با ایران وابسته به دولت آمریکا نیستند

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به تلاش دولتمردان آمریکا برای تشدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، گفت: کشورهای دارای روابط تسلیحاتی با ایران وابسته به دولت آمریکا نیستند.

 خانه‌ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی در خصوص موضوع تحریم تسلیحاتی ایران، گفت: اقدامات آمریکا در قِبال ایران از جمله تهدید نظامی، تحریم‌ها وفشارهای سیاسی به نتیجه نرسیده است، آنها به دنبال مذاکره مجدد و انزوای جمهوری اسلامی بودند همانطور که روسای جمهور گذشته آمریکا از کارتر تاکنون این خواسته‌ها را دنبال می‌کردند اما نتوانستند در طول این چهل سال راه به جایی ببرند.

کشورهای دارای روابط تسلیحاتی با ایران وابسته به دولت آمریکا نیستند

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشورهایی که با ایران دارای روابط نظامی و تسلیحاتی هستند وابسته به دولت آمریکا نیستند، از سوی دیگر بخش عمده تولیدات نظامی ایران داخلی است، جمهوری اسلامی در این زمینه خودکفا شده و نه تنها می‌تواند نیاز خود را رفع کند بلکه می‌تواند به عنوان یکی از فروشندگان سلاح در منطقه نقش آفرینی کند.

وی افزود: دولت آمریکا نمی‌تواند کشورهای دیگر را مجبور کند تا در زمینه تسلیحاتی به جمهوری اسلامی ایران فشار مضاعف بیاورند، بر اساس برجام تحریم‌ فروش تجهیزات نظامی به ایران که شامل تجهیزات موشکی و قطعات هواپیما است تا چند ماه دیگر باید برداشته شود اما دولت آمریکا به دنبال عدم اجرای این بخش از توافق هسته‌ای است.

سازمان ملل در زمینه تحریم تسلیحاتی با دولت ترامپ همراهی نمی‌کند

رحیمی جهان‌آبادی یادآور شد: سازمان ملل متحد در این زمینه با دولت ترامپ همراهی نخواهد کرد، دولت آمریکا بازی دو سر باختی را آغاز کرده و دنبال می‌کند که قطعا بی‌فایده است زیرا تحریم تسلیحاتی هم تاثیری در وضعیت نظامی ایران ندارد، جمهوری اسلامی در شرایط تحریم هم توانسته قدرت بلامنازع منطقه باشد.

ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی امکان‌پذیر نیست/ قاسم سلیمانی حافظ امنیت و صلح بین‌الملل

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی هشدار وزیر خارجه آمریکا درباره ممنوعیت سفر آقای قاسم سلیمانی را یادآور شد و گفت: قاسم سلیمانی از چهره‌های شاخص مبارزه با تروریسم در جهان است. اگر اصلی‌ترین فلسفه وجودی سازمان ملل و شورای امنیت «حفظ صلح و امنیت بین‌المللی» باشد، قاسم سلیمانی شاخص‌ترین فردی است که در طول این سال‌ها از امنیت و صلح بین‌الملل در خاورمیانه حفاظت کرده و نه تنها نباید محدودیتی برای وی ایجاد شود، بلکه سازمان ملل باید مدال شجاعت را به قاسم سلیمانی اهدا کند.
وی  داد: قاسم سلیمانی با گروهی جنگیده است که آنها برای امنیت همه کشورهای جهان تهدید به حساب می‌آیند، در حال حاضر هم شایسته‌ترین فردی است که می‌تواند در هر مجموعه امنیتی جهان حضور پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در روزهای اخیر طی پیامی توییتری با انتشار یک شمارش معکوس، نوشت: زمان در حال سپری شدن است. این زمانی است که پیش از به اتمام رسیدن مهلت تحریم تسلیحاتی سازمان ملل برای ایران و ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی باقی مانده است. ما از متحدان و شرکای‌مان می‌خواهیم فشار بر حکومت ایران را افزایش داده و رفتار بی‌ثبات‌کننده آن را متوقف کنند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، متحدان اروپایی آمریکا، ملل متحد