امینی مطرح کرد ؛

تغییر رویکرد امارات و عربستان سعودی به ایران

امینی گفت: امارات و عربستان از سیاست های ضدایرانی خود پشیمان شده اند زیرا اکنون به قدرت جمهوری اسلامی ایران پی برده اند.

  خانه ملت؛ سلام امینی  با اشاره به تغییر رویکرد امارات و عربستان سعودی به ایران، اظهار داشت: امارات و عربستان در مقطعی به دور از واقعیت‌ها تصمیمات احساساتی را اتخاذ کردند و فاصله خود را با جمهوری اسلامی ایران بیشتر کردند.

وی  بیان کرد: امارات و عربستان بدون محاسبه سود و زیان خود پشت آمریکا قرار گرفتند و آن‌ها گمان می‌‎کردند آمریکا می‌تواند منافعشان را در منطقه تامین کند.

وی افزود: تصور کشورهای عربی این بود که حضور پررنگ آمریکا در خاورمیانه و ایجاد جنگ احتمالی به نفع آنهاست اما اکنون متوجه شدند که این چنین نیست.

امینی ادامه داد: قطعا اولین کشورهایی که از جنگ احتمالی در منطقه متضرر می‌شدند امارات و عربستان بودند، جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه آغازگر جنگ نخواهد بود اما اگر آمریکا به پشتیبانی از امارات و عربستان جنگی راه می‌انداخت، اولین شلیک ایران به سمت عربستان، امارات و رژیم صهیونیستی بود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: به مرور زمان این کشورها هم محاسبات دقیقی انجام دادند و متوجه شدند که قدرت ایران آن بسیار زیاد است و در سیاست‌های ضد ایرانی خود تجدید نظر کردند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نتیجه مقاومت ملت ایران همواره مثبت بوده است و از جمله مصادیق نتیجه بخش بودن مقاومت، اتفاقات سال ۷۱ است که کل کشورهای اروپایی سفرای خود را از ایران فراخواندند اما بعد از چند ماه همه آن‌ها به ایران بازگشتند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقدامات ضدایرانی، امارات، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، عربستان