کوچکی نژاد مطرح کرد ؛

برداشت سه میلیون تنی برنج نیاز به واردات را از بین می برد

نماینده مردم رشت، گفت: میزان برداشت برنج در سال جاری با توجه به میزان بارش ها به حدود ۳ میلیون تن می رسد و افزایش برداشت را شاهد هستیم.

  خانه ملت؛ جبار کوچکی نژاد  در خصوص واردات برنج در فصل برداشت، گفت: درمجلس نمایندگان شمال کشور به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص واردات برنج در فصل برداشت و رعایت قانون در این زمینه تذکراتی را دادند.

این نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میزان برداشت برنج در سال جاری با توجه به میزان بارش‌ها به حدود 3 میلیون تن می‌رسد و افزایش برداشت را شاهد هستیم، ادامه داد: اعتقاد ما این است که برای تامین نیاز کشور به برنج نیازی به واردات وجود ندارد و دولت باید در این زمینه قانون را رعایت کند.

وی با تاکید بر اینکه اگر دولت کشور را در شرایط خاص و جنگ اقتصادی می‌بیند و قصد دارد انبارهای کالاهای استراتژیک را پر کند می‌توانست بدون تبلیغات به منظور ذخیره اقداماتی در زمینه واردات برنج داشته باشد، عنوان کرد: برنج‌‎های ذخیره شده توسط دولت باید در صورت برهم خوردن تعادل بازار برنج‌های ذخیره شده را توزیع کند.

صدا و سیما تخلف دولت در زمینه واردات برنج را تبلیغ نکند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد صدا و سیما، گفت: صدا و سیما نباید عملکرد خلاف قانون دولت و جهاد کشاورزی در زمینه واردات برنج را به صورت رسمی مطح و اعلام می‌کرد واردات برنج آزاد شده، این اقدام تبلیغات مغایر قانون است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه در شرایطی که برداشت برنج برای کشاورزان با توجه به بارندگی‌ها چندین برابر شده نباید پیام‌های ناامید کننده به آنها داده شود، تصریح کرد: نمایندگان شمال کشور تذکرات لازم را در زمینه واردات برنج به وزیر جهاد کشاورزی می‌دهند، در قانون آمده است که تا سه ماه بعد از برداشت محصولات کشاورزی نباید اجازه واردات و توزیع داده شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی قوه قضائیه باید از قانون ممنوعیت واردات برنج محافظت و سازمان تعزیرات حکومتی به شدت با متخلفان برخورد کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنج وارداتی، برنج‎های وارداتی، سازمان صداوسیما