بروجردی مطرح کرد؛

پاسخی قاطع بع اقدامات غیرمنطقی ترامپ

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری تحریم وزیر امور خارجه ایران، گفت: سفرهای وزیر امور خارجه ایران نشان داد که تحریم وی مورد استقابل جهان قرار نگرفته است.

  خانه‌ملت؛ علاالدین بروجردی با یادآوری سفرهای اخیر محمدجواد ظریف، گفت: آقای ظریف علی رغم تحریم به کویت و برخی از کشورهای اروپایی سفر کرد و این ها نشان دهنده اقدام غیر منطقی آمریکا بود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سفرهای وزیر امور خارجه ایران نشان داد که تحریم وی مورد استقابل جهان قرار نگرفت. همه از سفر ظریف به کشورشان استقبال کردند و این استقبال حاکی از عدم تبعیت ازتحریم ترامپ است.

وی افزود: کشورها به هیچ عنوان محدودیتی نیز برای وزیر امور خارجه ایران ایجاد نکردند، کشورها تحت فشار دولت آمریکا محدودتی را ایجاد نمی کنند زیرا آنها از عرف روابط دیپلماتیک تبعیت می کنند.

بروجردی یادآور شد: تحریم وزیر امور خارجه که مسئولیت سیاست خارجی را عهده دار است اقدامی خلافقوانین بین الملل بود، وزارت خزانه داری آمریکا از قدرت و تاثیرگذاری وزیر امور خارجه ایران نگران شد و چنین تصمیم را اتخاذ کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ظریف بدون هیچ محدودیتی به کویت و برخی از کشورهای اروپایی سفر کرد تا ضمن دیدار با مقامات آنها شرایط اجرای برجام را تسهیل و اروپایی ها را متقاعد کند که دولتمردان آمریکایی به دنبال افزایش تنش و بی ثباتی در منطقه خاورمیانه هستند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، استکبار آمریکا، تحریم، تحریم اقتصادی