دامادی مطرح کرد ؛

دل بریدن ملت از بیگانگان یعنی رسیدن به خودکفایی

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کنترل کردن فساد، اعتماد واقعی به جوانان، دل بریدن از بیگانگان باعث قدرت و غیرت ملی می شود.

 خانه ملت ؛ محمد دامادی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دل بریدن ملت و مسئولان از بیگانگان باعث جوشیدن کشور از درون شده است، گفت: دل بریدن ملت از بیگانگان یعنی رسیدن به خودکفایی و اینکه باید ظرفیت‌های داخلی را شناخت. تمام کشورهایی که رشد کردند، به ظرفیت‌های خود توجه کرده و بر اساس آن رشد کردند.

هیچ بیگانه‌ای برای کشور دیگری دل نمی‌سوزاند

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ بیگانه‌ای برای کشور دیگری دل نمی‌سوزاند، افزود: نمی‌توان گفت که افراد دیگری می‌توانند از بیرون برای کشورمان فکر، اندیشه و ایده‌پردازی کنند و باعث رشد کشور می‌شوند و این هرگز امکان ندارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: همانطور مقام معظم رهبری فرمودند و فرمایشات ایشان نیز بسیار متین است، این است که حتما باید به دانشگاه‌ها و جوانان اعتماد واقعی کرد و کار را از شناس بگیریم و به کارشناس واقعی دهیم و باید سفارشی کار کردن را کنار گذاشت که این همان جوشش است و در این زمان است که نتیجه و موفقیت حاصل می‌شود.

وی با بیان اینکه کنترل کردن فساد و شفاف‌سازی، باعث جوشش می‌شود، تصریح کرد: این جوشش به غیرت ملی تبدیل می‌شود و قدرت ملی نیز تبدیل به غیرت ملی می‌شود در نتیجه پهپاد را می‌توان به زمین نشاند، پهپادی که نه مکان و نه زمان داشت؛ بنابراین اینها غیرت و قدرت ملی می‌شود.

برخی از مردم به همه غیر از ایران اعتماد دارند

دامادی اظهار داشت: بنده نیزهمیشه گفته‌ام که متاسفانه برخی مسئولان و مردم به همه اعتماد دارند حتی به موی بلوند اروپایی اعتماد دارند اما به علم زیبای ایرانی اعتماد ندارند و چنانچه بگویند که این پوشاک محصول کشور سوئیس است حتی اگر زشت باشد، باز نسبت به محصول زیبای ایرانی ترجیح می‌دهند.

غیرت ملی همان جوششی است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: این اشکال سالیان سال است که در ایران وجود دارد. یک زمانی کفش ایرانی به ایتالیا صادر می‌شد و ایتالیایی‌ها افتخار می‌کردند که کفش ملی ایران را بپوشند اما امروز برخی‌ها افتخار می‌کند که کفش تولید ترکیه را بپوشد و این بی‌غیرتی ملی را نشان می‌دهد در حالی که غیرت ملی همان جوششی است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند./

پایان پیام

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، بیانات رهبری، خودکفایی، رهبر انقلاب، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی