امینی فرد مطرح کرد ؛

شرایط پرداخت مالیات باید عادلانه باشد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه تمامی صنوف باید ملزم به استفاده از کارتخوان شوند، گفت: دولت و سازمان امور مالیاتی باید به نحوی رفتار کنند که دریافت مالیات از اقشار مختلف متناسب با درآمد انجام شود و نوک پیکان معطوف به جامعه پزشکی نشود.

  خانه ملت ؛ محمد نعیم امینی‌فرد با تاکید بر اینکه در دریافت مالیات باید عدالت رعایت شود و هیچ شخص و گروهی مستثنی نشود، گفت: روند پرداخت مالیات باید برای تمامی اقشاری که به نحوی در امر پرداخت مالیات باید انجام وظیفه کنند یکسان باشند.

مستثنی شدن پزشکان نوعی تبعیض است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه مستثنی شدن پزشکان نوعی تبعیض است، افزود: مشاغل پردرآمدی داریم که فرارهای مالیاتی زیادی دارند و برای آنها در بودجه تعیین تکلیف نکرده‌ایم.

یشترین فرارهای مالیاتی مربوط به اقشاری است که در کانون توجه نیستند

وی ادامه داد: بیشترین فرارهای مالیاتی در مورد اقشاری است که در کانون توجه نیستند؛ چرا وکلا، بساز و بفروش‌ها و موسسات کنکور و بسیاری از صنوف که درآمدهای چند صد میلیونی در ماه دارند مکلف به نصب کارتخوان نشده‌اند؟

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس دهم، یادآور شد: ممکن است پزشکان از معافیت‌های مالیاتی استفاده کرده باشند اما متاسفانه در جامعه به گونه‌ای جوسازی شده که انگار پزشکان قشری هستند که در صدر فرارهای مالیاتی قرار دارند در حالی که پزشکانی که در بخش دولتی مشغول هستند قبل از اینکه ریالی از حقوق خود را دریافت کنند مالیات‌های زیادی را پرداخت می‌کنند بنابراین نمی‌توان به جامعه پزشکی خرده گرفت بلکه نیاز است دولت و سازمان امور مالیاتی به نحوی رفتار کند که اولا دریافت مالیات از اقشار مختلف متناسب با درآمد انجام شود و نباید نوک پیکان را معطوف به جامعه پزشکی کرد و آدرس غلط داد.

سازمان امور مالیاتی با متغیرهای مختلف روند استفاده از کارت خوان را به معضل تبدیل کرده

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به طور قطع حتی اگر در قانون پیش‌بینی نمی‌شد پزشکان باید مالیات خود را پرداخت کنند اما متاسفانه سازمان امور مالیاتی روند استفاده از کارت‌خوان را به گونه‌ای پیچیده کرده و به سمت متغیرهای مختلف رفته که مساله کارت خوان به معضل تبدیل شده است.

امینی‌فرد با تاکید بر اینکه باید روند استفاده از کارت خوان تسهیل شود، گفت: بر اساس قانون، اصناف باید مالیات خود را پرداخت کنند؛ روند پرداخت مالیات پیچیده شده و اعتماد متقابلی که میان مالیات دهنده و مالیات گیرنده باید به وجود بیاید به وجود نیامده است؛ متاسفانه اضافه بر مساله تراکنش‌ها متغیرهای دیگری در سامانه دیده شده که مساله را پیچیده کرده است و این موضوع را باید در کمیسیون بهداشت بررسی کرد.

جامعه باور ندارد که مالیات‌ها در جای خود و به نحو مناسبی هزینه می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: از سویی جامعه در ارتباط با درآمدهای مالیاتی حس ملی و باور ندارد که این مالیات‌ها در جای خود و به نحو مناسبی هزینه می‌شود و علت اصلی آن از هم گسیختگی و فساد سیستماتیکی است که در ارکان اداره کشور وجود دارد البته بخشی از پزشکان از کارت‌خوان استفاده می‌کنند و درصد قابل توجهی هم از کارت‌خوان استفاده نمی‌کنند در این رابطه می‌طلبد در قانونی دائمی تمامی اصناف ملزم به استفاده از کارت‌خوان شوند.

وی افزود: کمیسیون های اقتصادی، برنامه، بودجه و محاسبات و بهداشت و درمان باید با همکاری سایر کمیسیون‌ها در قانونی دائمی تمامی اصناف را ملزم به استفاده از کارت‌خوان کنند تا هم درآمد مالیاتی بیشتری برای دولت محقق شود و از سویی توسط جامعه‌ای خاص مانند پزشکی اعتراض نداشته باشیم./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بدهکاران مالیاتی، جامعه پزشکی، درآمدهای مالیاتی