فولادگر مطرح کرد ؛

چالش های حوزه بانکی و ارزی برای تحقق رونق تولید

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از بررسی چالش های حوزه بانکی و ارزی برای تحقق رونق تولید در کمیسیون متبوعش خبر داد.

 خانه ملت ؛ حمیدرضا فولادگر در تشریح نشست کمیسیون متبوعش به حضور معاون اقتصادی وزیر کشور، معاون برنامه‌ریزی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اتاق بازرگانی، اصناف، معاونان بانک مرکزی، سازمان مالیاتی، تامین اجتماعی، مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات اشاره کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: نخستین دستور کار کمیسیون بررسی وظایف و اختیارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و جمع‌بندی راهکارهای تامین مالی واحدهای تولیدی و چالش‌های حوزه بانکی و ارزی، مالیاتی و بیمه‌ای برای تحقق رونق تولید بود.

وی در تشریح وظایف ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، افزود: این ستاد باید موانع تولید را بررسی کرده و راهکارهایی برای حل مشکل تولید در استان‌ها ارائه دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: در گذشته ستاد تسهیل و رفع موانع تولید براساس مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی و هیئت وزیران در استان‌ها تشکیل می‌شد و قانونی نداشت اما در سال گذشته 2 ماده به قانون رفع موانع تولید الحاق شد که به موجب آن شرح وظایف ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشخص شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علیرغم گذشت یک سال از ابلاغ قانون مربوط به ستاد تسهیل تاکنون آیین‌نامه مربوط به آن از سوی دولت نهایی و ابلاغ نشده است.

آیین نامه تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تا انتهای شهریور ماه تدوین شود

فولادگر تصریح کرد: براساس تصمیم کمیسیون ویژه حمایت از تولید تا انتهای شهریور ماه باید آیین نامه مربوط به تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در هیئت دولت تدوین شود.

رئیس کمیسیون حمایت ویژه از تولید ملی ادامه داد: در قانون برای حل مسائل بانکی تولیدکنندگان در استان‌ها تشکیل هیئت‌های پنج نفره تحت عنوان خبرگان پیش‌بینی شده است تا این هیات در موارد اختلاف حکمیت کرده و بانک‌ها مصوبات را اجرا کنند، براساس تصمیم کمیسیون ترکیب این هیئت باید تا انتهای شهریور ماه نهایی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: دولت باید آیین‌نامه مربوط به حساب ویژه تولید ملی موجود در ماده ۲۱ قانون رفع موانع تولید را هر چه سریعتر اصلاح کند تا تولیدکنندگان بتوانند از ظرفیت این حساب ویژه برای تامین نقدینگی استفاده کنند.

اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی باید در اولویت قرار گیرد

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی گفت: اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی باید در اولویت قرار گیرد./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی نظام بانکی، اجرای طرح تحول نظام بانکی، اخبار برگزیده، درآمدهای مالیاتی