قربانی مطرح کرد ؛

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان پزشکی اعزامی به خارج از کشور

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از مصوبه امروز کمیسیون در مورد تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان پزشکی اعزامی به خارج از کشور خبر داد.

 خانه ملت؛ محمد حسین قربانی در تشریح دستور کار روز یک شنبه (3 شهریورماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از بررسی وضعیت دانشجویان علوم پزشکی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در نشست امروز خبر داد و گفت: درخواست معافیت تحصیلی برای این دانشجویان شد که ما به عنوان کمیسیون فرعی آن را مورد بررسی قرار دادیم.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، افزود: بر اساس قانون مصوب سال 96؛ دانشجویانی که قبل از سال 96 به خارج از کشور برای تحصیل عزیمت کردند می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند که بر این اساس تعداد محدودی پس از سال 96 تا مهر 97 مشغول تحصیل شدند که درخواست 74 نماینده برای استفاده این دانشجویان از معافیت تحصیلی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

انتخاب و معرفی پوربافرانی و بنیادی به عنوان اعضای پیشنهادی جهت عضویت ناظر در شورای عالی سلامت

وی از انتخاب و معرفی آقایان عباسعلی پوربافرانی ، نماینده مردم نایین و بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر به عنوان اعضای پیشنهادی جهت عضویت ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به هیأت رئیسه مجلس خبر داد و گفت: از بین این دو نماینده یک نفر برای عضویت انتخاب می شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه از استماع گزارش مسئولان درمانگاه‌های زنجیره ای صلواتی 33 گانه حضرت مهدی ( عج ) در مورد ارائه خدمات بهینه بهداشتی و درمانی به زائران اربعین حسینی در این نشست، گفت: کمیته ای برای درمان زائران اربعین وجود دارد که در وزارت کشور مستقر است و در ذیل آن وزارت بهداشت، هلال احمر و اورژانس کشور مستقر هستند؛ مسئولان درمانگاه های زنجیره ای در نشست امروز درخواست داشتند که مورد شناسایی واقع شوند و همچنین به آنها کمک شود.

قربانی یادآور شد: مقرر شد این درمانگاه ها در ذیل کمیته یا ستاد اربعین فعالیت داشته باشند تا بتوان حمایت های لازم را داشته باشیم همچنین درخواست تامین دارو داشتند که قول مساعد داده شد که تا حدودی داروی مورد نیاز از طریق هلال‌احمر و سازمان غذا و دارو تامین شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، استقرار امنیت غذایی پایدار، امنیت غذایی، بخش بهداشت، بخش بهداشت و درمان، بهداشت، تامین امنیت غذایی