صفری مطرح کرد ؛

رونق فعالیت های اقتصادی و تولیدی در قالب تعاونی مدیریت شود

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس، گفت: تسهیلات اشتغال روستایی به افرادی که شایسته و متقاضی واقعی هستند پرداخت نمی شود و کسانی که لابی قوی دارند این تسهیلات را دریافت و در محل های دیگری هزینه می کنند.

  خانه ملت؛ احمد صفری در خصوص اقتصاد و اشتغال روستایی، گفت: باید از مهاجرت روستائیان به شهر‌ها جلوگیری کرد که این موضوع نهفته در مسائل اقتصادی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهاجرت شهرنشینان به روستاها زمانی امکان پذیر می‌شود که امکانات کافی در روستاها فراهم شود، تصریح کرد: هر کدام از روستاها در نوعی از فعالیت‌ها مانند دامداری، کشاورزی، گلیم و گبه باقی تخصص دارند و می‌توانند درآمدزایی و اشتغالزایی کنند.

رونق فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی در قالب تعاونی مدیریت شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رونق فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی در روستاها باید در قالب تعاونی مدیریت شود، افزود: باید با ایجاد اشتغال در روستاها از حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ جلوگیری کنیم زیرا این موضوع معضلات و مسائل اجتماعی نگران کننده‌ای به همراه دارد.

تسهیلات اشتغال روستایی در اختیار متقاضیان واقعی قرار نمی‌گیرد

صفری با تاکید بر اینکه می‌توان در روستاها با کمترین هزینه بیشترین اشتغالزایی را ایجاد کرد، گفت: علت هزینه نشدن برخی تسهیلات اشتغالزایی در روستاها عدم نظارت کافی است، تسهیلات به افرادی که شایسته و متقاضی واقعی هستند پرداخت نمی‌شود و کسانی که لابی قوی دارند تسهیلات اشتغالزایی روستایی را دریافت و در محل‌های دیگری هزینه می‌کنند.

وی افزود: باید از افرادی که تسهیلات اشتغالزایی روستایی دریافت می‌کنند تعهد بگیرند تا در صورت عدم هزینه تسهیلات در محل مورد نظر، علاوه بر بازگردانی اصل تسهیلات، جریمه بانکی نیز دریافت شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اعتبار تسهیلات اشتغالزایی روستایی کافی نیست، خاطرنشان کرد: به منظور افزایش ضریب موفقیت طرح اشتغال روستایی باید توسط متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی روستایی، زنجیره‌های تولید و تعاونی تشکیل و اعتبارات قابل توجهی در اختیار آنها قرار بگیرد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال جوانان، اشتغال زایی، اشتغال و به طور کلی اقتصاد کشور، اقتصاد روستا، تعاونی تولید روستایی، جوانان