آقاپور علیشاهی مطرح کرد ؛

اجرای لایحه تامین امنیت زنان

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: در حوزه خشونت علیه زنان تنها تصویب قوانین مهم نیست بلکه دستگاه قضا باید در اجرای قوانین با دولت همگام و همسو باشد.

  خانه ملت ؛ معصومه آقاپور علیشاهی با تاکید بر ضرورت تعیین‌تکلیف سریع‌تر لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، گفت: بانوان کمیسیون اجتماعی مجلس در نشست با رئیس دستگاه قضا وضعیت این لایحه را پیگیری کردند و ایشان قول دادند تا اواسط شهریور ماه لایحه را ارائه کند.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، افزود: گزارشی از پیشنهادات حوزه انتخابیه در رابطه با لایحه را به دستگاه قضا ارائه کردم؛ از حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس دستگاه قضا برای توجه به تعیین تکلیف این لایحه تشکر می‌کنم و انتظار می‌رود این لایحه در مجلس دهم به سرانجام برسد.

در رابطه با امنیت زنان خلاء قانونی وجود دارد

وی با بیان اینکه در رابطه با تامین امنیت زنان خلاء قانونی وجود دارد، گفت: تاکنون قانون مشخص و مدونی در این حوزه نداشتیم البته تنها تصویب قوانین مهم نیست بلکه باید لایحه درست تصویب شود و سپس اجرای کامل آن در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم، ادامه داد: همچنین دستگاه قضائی در اجرا همراه و همگام با دولت باشد زیرا اگر همسو و همگام نباشد نتیجه مناسب حاصل نمی‌شود.

ابعاد گوناگون حمایتی و جرم انگاری در لایحه مورد توجه قرار گرفته

وی یادآور شد: در این لایحه خشونت علیه زنان جرم دانسته شده، ابعاد گوناگون حمایتی و جرم انگاری مورد توجه قرار گرفته و با اجرای آن آرامش و امنیت خانواده تحکیم می‌شود.

 

برچسب ها

آموزش زنان، اخبار برگزیده، استیفای حقوق زنان، اشتغال زنان، امنیت، امنیت اشتغال، بسته های حمایتی زنان، تشکل های زنان، حوزه زنان