حسن بیکی مطرح کرد ؛

تقویت جوامع مسلمان در صورت همراهی سعودی ها با ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه سعودی ها به دنبال نجات خود از جنگ چند ساله و ساماندهی وضعیت داخلی عربستان هستند، گف: با توجه به این وضعیت حاکمان سعودی به دنبال برقراری تعامل با ایران هستند.

  خانه‌ملت؛ ابوالفضل حسن بیکی با بیان اینکه استراتژی جمهوری اسلامی مبنی بر همزیستی و آرامش ملتها و صلح و دوستی است، گفت: مذاکره با مقامات کشورهای آمریکا و اسرائیل خط قرمز دیپلماسی جمهوری اسلامی است اما مذاکره با سایر کشورها برای ما امکانپذیر است زیرا ما به دنبال تعامل با جهانیان به ویژه همسایگان خود هستیم.

سعودی‌ها به دنبال نجات خود از جنگ چند ساله

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سعودی‌ها در منطقه با شکست‌های متعدد روبه رو شدند که بارزترین آن شکست در یمن است از این رو سعودی‌ها به دنبال نجات خود از جنگ چند ساله و ساماندهی وضعیت داخلی است بنابراین آقای ظریف در مقطع طلایی به عنوان نماینده دیپلماسی جمهوری اسلامی آمادگی ایران برای برقراری روابط با عربستان را اعلام کرد.

وی افزود: در صورتی که عربستان قدمی رو به جلو بردارد به نفع سعودی‌ها و تمام کشورهای منطقه خواهد بود، از سوی دیگر دوستی و همزیستی با جمهوری اسلامی می‌تواند در منطقه آسایش و امنیت پایدار ایجاد کند. سعودی‌ها به خوبی می‌دانند که داعش در عراق و سوریه شکست خورده و حاکمیت مطلق مقاومت در منطقه هیچ حرکتی بدون پاسخ نمی‌گذارد.

تقویت جوامع مسلمان در صورت همراهی سعودی‌ها با ایران

حسن‌بیکی یادآور شد: اتحاد عربی در یمن نیز شکست خورده است، لذا حضور عربستان در کنار جمهوری اسلامی در منطقه موجب تقویت جوامع مسلمان می‌شود و دست بیگانگان را هم از منطقه کوتاه خواهد کرد. اگر عربستان تحت فشار آمریکایی‌ها حاضر به تعامل با جمهوری اسلامی ایران نشود، قطعا در آینده نزدیک در منطقه منزوی خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: عربستان سعودی در حال تجزیه شدن است که این شرایط موجب فروپاشی دولت سعودی خواهد شد. از این رو به نظر می‌رسد عربستان به دنبال وحدت و تعامل با جمهوری اسلامی باشد زیرا برقراری روابط به آنها کمک می‌کند تا به منافع خود دست پیدا کنند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تعامل، عربستان، عربستان بدون نفت؛ تحول در سرمایه گذاری و بهره وری