ادیانی مطرح کرد ؛

توقیف کشتی انگلیسی بزرگترین شوک سیاسی و امنیتی

ادیانی گفت: ملت بزرگ ایران هویت ملی خود را بازیابی کرده است و توقیف کشتی انگلیسی بزرگترین شوک سیاسی و امنیتی برای انگلیس و آمریکا بود.

  خانه ملت؛ سید علی ادیانی با اشاره به شوکی که ایران با توقیف نفتکش انگلیسی به آمریکا و انگلیس وارد کرد، اظهار داشت: چندی پیش شاهد نوعی راهزنی دریایی در خصوص کشتی گریس 1 بودیم که در حال حمل و نقل نفت ایران بود، اگرچه این اتفاق به دست انگلیسی‌ها رخ داد اما به دستور و تاکید آمریکایی‌ها این موضوع رقم خورد و اکنون نیز که آزاد شده بر خلاف خواسته آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها این مهم محقق شده است.

ادیانی  بیان کرد: در نظام سلطه هنوز رسوبات فکری استعماری قدیم و جدیدی وجود دارد و می‌توان در سلول‌های مغزی، تصمیمات و سیاست گذاری‌های آن‌ها بروز و ظهور این موضوع را مشاهده کرد.

وی افزود: دشمنان استعمارگر فکر می‌کنند ایران اسلامی، همان ایران زمان قاجار است و راهبردهایش مانند پهلوی است که با حرکت یک ناو در دریاهای آزاد، حکومتی جابجا شود، دیگر با اشاره انگلیس شاهی بر ممکلت حاکم نمی‌شود و با اشاره آن‌ها ذلیلانه رضاخان را عزل کنند.

ادیانی ادامه داد: آن‌ها نباید از این موضوع غافل شوند که ملت بزرگ ایران هویت ملی خود را بازیابی کرده است و هویت خود را تحکیم بخشیده و اراده ملت ایرن این است که هیچ گاه در مقابل زیاده خواهی کشورها نباید کوتاه بیاید.

نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی گفت: در طول 40 سال گذشته هزینه‌های زیادی برای اثبات استقلال و استحکام درون کشور پرداخته‌ایم؛ نمونه آن، توقیف کشتی متخلف در ضدیت با حقوق دریاها و حقوق بین‌الملل بود که توسط انگلیسی‌ها مدیریت می‌شد و به دست سپاه انقلاب و به اراده نظام متوقف شد.

ادیانی اظهار داشت: توقیف کشتی انگلیسی بزرگترین شوک سیاسی و امنیتی برای انگلیس و آمریکا بود، آن‌ها ادعا می‌کنند که اگر مگسی پر بزند، نظارت می کنند اما هلی‌کوپتر ایران، روی عرشه کشتی نشست و نتوانستند کاری کنند. ایران آغاز کننده هیچ جنگ و توقیفی نخواهد بود اما در قبال اتفاقات این چنینی سکوت نمی‌کنیم./

پایان پیام

 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، انگلستان، انگلیس، ایران و انگلستان، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)