فلاحتی مطرح کرد ؛

اروپایی ها همچنان از سیاست های آمریکا تبعیت می کنند

فلاحتی مجلس گفت: علیرغم ارتباطات اتحادیه اروپا با ایران و مطرح شدن اینستکس، اما اروپایی ها همچنان از سیاست های آمریکا تبعیت می کنند.

  خانه ملت؛ فرهاد فلاحتی  با اشاره به روابط اتحادیه اروپا با ایران، اظهار داشت: علیرغم ارتباطات اتحادیه اروپا با ایران و مطرح شدن اینستکس، اما اروپایی‌ها همچنان از سیاست‌های آمریکا تبعیت می‌کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی‌ها به دنبال شدت بخشیدن به تحریم‌های ضد ایرانی هستند، بیان کرد: پس از خروج آمریکا از برجام، تهران هیچ گونه رویکرد عملی و مثبتی از اروپا در خصوص اجرای مواضع اعلامی آنها مشاهده نکرده است.

وی با بیان اینکه وزیر خارجه ایران نیز بارها گفته که اروپایی‌ها به جز حرف، هیچ اقدام عملی را برای احیای برجام انجام نداده‌اند، افزود: اروپایی‌ها تعهدات برجامی دارند و از منظر حقوق بین‌الملل نیز متعهد به انجام اقداماتی هستند که به آن متعهد شده‌اند.

فلاحتی با بیان اینکه اروپایی‌ها اکنون به صورت شفاف و مشخص در زمین آمریکا بازی می‌کنند، ادامه داد: اروپایی‌ها وارد کارزار جنگ اقتصادی شده‌اند و روابط تجاری خود را با ایران به تبعیت از آمریکا به صفر رسانده‌اند و حتی می‌توان گفت با شدت بیشتری به جمهوری اسلامی ایران حمله می‌کنند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییری در رویه کشورهای اروپایی‌ها به خصوص انگلیس در قبال ایران رخ نمی‌دهد زیرا اروپا و آمریکا منافع مشترک زیادی دارند، گفت: متاسفانه رویکرد استکباری این کشورها سبب همسویی آمریکا و اروپایی‌ها در دشمنی با ایران شده است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)