کمالی پور مطرح کرد ؛

چکش کاری لازم بر روی لایحه قانون تجارت انجام شده است

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس خواستار ارائه پیشنهادات منتقدان به مجلس در مورد لایحه قانون تجارت شد و گفت: چکش کاری لازم بر روی لایحه انجام شده و اگر پیشنهاداتی وجود دارد که می تواند بر پختگی لایحه موثر باشد آنها را بررسی و پیگیری خواهیم کرد.

خانه ملت ؛ یحیی کمالی پور  در مورد برخی انتقادات نسبت به لایحه قانون تجارت، گفت: اگر منتقدان پیشنهاداتی دارند می توانند پیشنهادات خود را ارائه کنند و به طور قطع اگر پیشنهادات مبتنی بر واقعیات جامعه باشند امکان ارائه آنها در ادامه رسیدگی لایحه وجود دارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، افزود: این لایحه سه دوره در مجلس در حال بررسی بوده و کارشناسان متعددی بر روی آن نظر دادند.

چکش کاری لازم بر روی لایحه قانون تجارت انجام شده است

وی ادامه داد: چکش کاری لازم بر روی آن انجام شده و اگر پیشنهاداتی وجود دارد که می تواند بر پختگی لایحه موثر باشد آنها را بررسی و پیگیری خواهیم کرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در مورد برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس کشور را به جایی می‌برند که یک دفعه 50 میلیون پرونده قضایی راجع به مالکیت مطرح شود و این به معنی به خطر انداختن اساس کشور است، تصریح کرد: این اظهارات از اساس اشتباه است زیرا در حال حاضر تمامی پرونده‌های وارده به دادگستری در حوزه های مختلف 16 میلیون پرونده است چگونه با تصویب و اجرای یک قانون تعداد پرونده ها به 50 میلیون می‌رسد بنابراین مشخص است که چنین انتقاداتی کارشناسی نبوده و بیشتر احساسی است.

کمالی پور در مورد تاثیر این لایحه بر منافع بخش خصوصی، گفت: نمایندگان بخش خصوصی در کمیسیون حضور و در تدوین و ارزیابی لایحه در کمیته تخصصی نقش داشتند چگونه و بر چه اساسی در حال حاضر چنین اظهاراتی را مطرح می‌کنند؟

وی با تشریح مهمترین دستاورد لایحه قانون تجارت، عنوان کرد: این لایحه نوآوری‌های متعددی در حوزه شفافیت، تسهیل امور، به روز شدن مقررات و الکترونیکی شدن مباحث مربوط به حوزه تجارت دارد البته لایحه دارای 5 کتاب است که تنها یک کتاب آن در حال حاضر در حال رسیدگی و بررسی است و مابقی در کمیته تخصصی کمیسیون قضایی در حال بررسی و پیگیری هستند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاح قانون تجارت، تجارت