خدادادی مطرح کرد ؛

خطر توزیع خرد مواد مخدر بین جوانان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه عمده فعالیت و برنامه ریزی پلیس باید مبارزه با توزیع کنندگان داخلی مواد مخدر باشد، گفت: میزان تولید تریاک در افغانستان با حضور آمریکا صدها برابر شد.

 خانه ملت؛ سلمان خدادادی در مورد گردش 167 هزار میلیاردی مواد مخدر، گفت: هدف از اصلاح قانون مبارزه و برخورد با مواد مخدر حذف و اعدام دانه درشت‌ها و مافیا بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قاچاقچیان و مافیای مواد مخدر خارج از ایران هستند، افزود: اغلب مواد مخدر کشف شده ترانزیتی هستند و از ایران برای اروپا ترانزیت می‌شود و در واقع کشور و جوانان ما تاوان آن را می پردازند.

وی یادآور شد: سال‌ها است ایران درگیر ترانزیت مواد مخدر و مقابله با قاچاقچیان است اما کشورهای اروپایی کمترین حمایت و کمکی را ندارند و حتی از کمک‌های مالی و تجهیزاتی نیز دریغ می‌کنند در این رابطه نیاز است اروپا به ما کمک کند و تاوان دهد.

خشکاندن ریشه اعتیاد مستلزم مبارزه و برخورد با باید با دانه‌درشت‌ها و مافیا مبارزه و برخورد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه برای خشکاندن ریشه اعتیاد باید با دانه‌درشت‌ها و مافیا مبارزه و برخورد شود، تصریح کرد: برای جلوگیری مواد مخدر از مبدا یعنی کشور افغانستان باید چاره‌اندیشی کرد؛ متاسفانه حضور آمریکایی‌ها در افغانستان باعث رشد کشت و تولید تریاک در این کشور شد به گونه‌ای که میزان تولید صدها برابر شد و این مواد به کشور ما ترانزیت می‌شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم از دسترسی راحت و آسان به مواد مخدر انتقاد کرد و گفت: زمان خرید مواد مخدر بسیار کمتر از خرید کالایی از سوپرمارکت است و این دسترسی آسان یکی از علل مهم افزایش مصرف مواد مخدر است و در این راستا نیروی انتظامی باید شناسایی و برخورد قاطع با عاملان توزیع خرد را در دستور کار قرار دهد.

خطر توزیع خرد مواد مخدر برای جوانان بسیار خطرناک‌تر از توزیع کلان است

خدادادی افزود: خطر توزیع خرد مواد مخدر برای جوانان بسیار خطرناک‌تر از توزیع کلان و بسیار خانمان سوز است در این رابطه عمده فعالیت و برنامه‌ریزی پلیس باید مبارزه با توزیع کنندگان داخلی باشد و شیوه برخورد پلیس باید اصلاح شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افغانستان، مخدر، واردات کالاها و خدمات، واردات کالاهای سرمایه ای صنعتی، کالاها، کالاهای اساسی، کالاهای تولیدی