کاتب مطرح کرد ؛

شاخص تعیین کمیسیون برای نمایندگان مجلس مشخص شده است

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس گفت: براساس ۳ شاخص مدرک تحصیلی، سابقه تجربی و سابقه نمایندگی که هرکدام امتیازاتی دارند، جمع بندی نهایی برای تعیین کمیسیون نمایندگان مجلس سانجام می شود.

 خانه‌ملت؛ غلامرضا کاتب با اشاره به تعیین ساز و کار جدید برای تعیین کمیسیون نمایندگان در ابتدای هر دوره، اظهار داشت: ایجاد ساز و کار جدید برای تعیین کمیسیون نمایندگان در ابتدای هر دوره از مجلس تغییر کرده و این موضوع در کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس تصویب شده است.

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعیین کمیسیون نمایندگان از این پس به صورت امتیازی است، بیان کرد: در دوره آینده مجلس شورای اسلامی نمایندگانی که به مجلس می‌آیند به صورت سلیقه‌ای و سیاسی نمی‌توانند کمیسیون خود را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه شعب تعیین کمیسیون نمایندگان همچنان باقی می‌مانند اما نمایندگان امتیاز بندی می‌شوند، افزود: همانطور که در کنکور افراد براساس امتیازات کسب شده به دانشگاه وارد می‌شوند در تعیین کمیسیون نمایندگان نیز اینگونه خواهد بود.

کاتب ادامه داد: براساس 3 شاخص مدرک تحصیلی، سابقه تجربی و سابقه نمایندگی که هرکدام امتیازاتی دارند، جمع‌بندی نهایی انجام می‌شود و نمایندگان می تواند کمیسیون خود را انتخاب کنند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: افراد و لابی‌های سیاسی از این پس نمی توانند نقشی در تعیین کمیسیون نمایندگان داشته باشند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آیین نامه داخلی، آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده