جمالی نوبندگانی مطرح کرد ؛

توافق آمریکا و طالبان منجر به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نمی شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری مذاکرات آمریکا با طالبان درباره صلح در افغانستان، گفت: با توجه به این شرایط به نظر نمی رسد که این توافق منجر به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان شود.

  خانه‌ملت؛ محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در خصوص مذاکرات آمریکا با طالبان درباره صلح در افغانستان، گفت: آمریکایی‌ها، طالبان را به کمک سعودی‌ها و برخی از سیستم‌های امنیتی کشورهای همسایه افغانستان وجود آوردند، دولتمردان آمریکا از یک سو نیروهای تروریستی و افراطی را به وجود آورندند و از سوی دیگر با کنترل این نیروها، فضا را برای آینده خود آماده کردند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حال حاضر آمریکایی‌ها به دنبال توافقی هستند تا آبرومندانه از افغانستان خارج شوند اما بعید به نظر می‌رسد که این توافق منجر به خروج نیروهای آمریکایی‌ از افغانستان شود زیرا آنها می‌خواهند همیشه دلایلی برای حضور در منطقه داشته باشند.

وی افزود: توافق طالبان با آمریکا آسیبی به دولت افغانستان نمی‌زند زیرا دولت افغانستان در جریان مذاکرات است و با گروه‌های میان روی طالبان در تماس است، طالبان نیز ادعا دارند که افغانستان توسط امریکا اشغال شده است.

جمالی نوبندگانی یادآور شد: طالبان گفته‌اند که ما با امریکا طرف هستیم و آنها باید تاریخ خروج نیروهای خود را از افغانستان مشخص نمایند تا این مشکلات در افغانستان به پایان برسد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولتمردان آمریکایی اعلام کردند که دستیابی به توافق نزدیک شده است. اما به نظر می‌رسد این توافق منجر به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نخواهد شد./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استمرار مذاکرات، افغانستان، تمدید مذاکرات، تیم مذاکره کننده، مذاکرات