جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد ؛

وقت کشی اروپا برای اجرای اینستکس

جعفرزاده ایمن آبادی می گوید اگر اروپایی ها به اجرای اینستکس سرعت ندهند گام سوم کاهش تعهدات دنبال می شود.

 خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به وقت کشی اروپا برای اجرای اینستکس گفت: اگر اروپایی ها به اجرای اینستکس سرعت ندهند ما معطل کسی نمی مانیم و فاز سوم کاهش تعهدات برجام را اجرای خواهیم کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به وقت کشی اروپایی ها، اظهار داشت: گله مندی ما از اتحادیه اروپا این بود که چه برای خودش چه برای ترامپ وقت کشی کرد، تاکید می کنم که ایران(وزارت خارجه و دولت) این وقت را به اروپا نفروخته است، شهادت می دهم بعد از اقدامات ترامپ بر علیه برجام، دولت وارد عمل شد که باید این اقدامات قاطعیت و استمرار پیدا کند.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به گام های اول و دوم کاهش تعهدات برجامی، بیان داشت: اگر ایران گام های مرحله اول و دوم را اجرایی نمی کرد شاهد اقدامات دست و پا شکسته اروپایی ها برای بهبود شرایط برجام نبودیم.

وی تاکید کرد: به هر حال اگر اروپایی ها بخواهند اینستکس را به تعویق بیاندازند با خودشان است، ایران اگر بتواند نفت بفروشد، پول آن از این کانال به دست ما برسد تا هزینه کنیم اتفاقی نمی افتد اما اگر چنین نشود منتظر کسی نمی مانیم و گام سوم کاهش تعهدات برجامی را عملی می کنیم.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه تعهد دو طرفه است، اظهار داشت: عدم پایبندی به تعهد از سوی غرب ما را ملزم به پایبندی به تعهداتمان نمی کند، ایران اکنون در مدار منطق حرکت می کند، نمی توانیم بیاستیم طرف مقابل هر کاری خواست انجام دهیم و ما بگویم با اخلاق هستیم و بر تعهدات خود می مانیم، تعهد دو طرفه است.

این نماینده مجلس افزود: از دولت می خواهیم به بدعهدی اروپایی ها جواب متقابل بدهد، ما همیشه در تقابل با آنها بودیم، اگر آنها حسن نیت داشته اند ما هم با حسن نیت رفتار کرده ایم و این موضوع در خصوص سوء نیت هم صدق می کند.

وی با تاکید براینکه ایران الزامی ندارد به تعهدات خود پایبند باشد، بیان داشت: دلیلی وجود ندارد وقتی طرف غربی به تعهدات خود پایبند نیست ما به اقداماتی که سالیان سال برای آن هزینه کرده ایم، شهید داده ایم، استمرار ندهیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در برجام تعهدات دو طرفه وجود داشت، این وسط ترامپی آمد دیوانه بازی در آورد، اینجا رضایت داده ایم اشکالی ندارد و گفتیم همین که اروپا به تعهدات خود بعمل کندکفایت می کند، اما وقتی اروپا از آمریکا حساب می برد باید هزینه آن را هم پرداخت کند./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت نفت ایران، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی