میرزاده مطرح کرد ؛

ضرورت تقویت آموزش های مهارتی

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کسب مهارت مهم تر از اخذ مدرک است، گفت: متأسفانه در کشور ما بسیاری از افراد دارای مدارک تحصیلی، مهارت ندارند.

 خانه ملت ؛ سیدحمایت میرزاده با اشاره به رونمایی از برنامه‌های درسی کاردانی پیوسته دانشگاه فنی و حرفه‌ای، بر تقویت آموزش‌های مهارتی تأکید و تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی با تشکیل فراکسیون آموزش‌های مهارتی در صدد هستیم به جامعه اعلام کنیم آموزش مهارت مهم تر از کسب مدرک است.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور ما خیلی‌ها مدرک دارند، ولی مهارت ندارند؛ افزود: برخی‌ها فقط درباره برند دانشگاه خود حرف می‌زنند در حالی که مهارتی ندارند؛ دانشگاهی معتبر است که فارغ التحصیل به دنبال مدرک و اسیر استخدام نباشد.

دانشگاهی برند است که دانشجوی آن دارای شغل باشد

وی در ادامه با تأکید بر لزوم تقویت و گسترش آموزش‌های مهارتی، بیان کرد: دانشگاهی برند است که دانشجوی آن دارای شغل بوده و کارآفرین نیز باشد. طبق گفته مقام معظم رهبری مهارت، کارآفرینی و اشتغال‌زایی اولویت اول کشور است.

میرزاده افزود: لزوم بروز رسانی برنامه های درسی می‌تواند گره مشکل کشور را حل کند باید در ورود مهارت‌ها را بررسی کنیم و باید فارغ التحصیلان هنرستان‌ها نیز مهارت داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر کار‌های تاسیساتی و خدماتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای از سوی فارغ التحصیلان این دانشگاه انجام نشود پس دانشگاه مجددا راه اشتباهی را طی کرده است و نتوانسته به فلسفه اصلی خود نزدیک شود بنابراین بهتر است برای انجام فعالیت‌های مهارتی به ویژه در دانشگاه از فارغ التحصیلان توانمند استفاده شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارتقای دانش، اساتید دانشگاه، اشتغال دانش آموختگان، اقتصاد دانش بنیان، جامعه دانشگاهی، دانشگا ه ها