جمالی نوبندگانی مطرح کرد ؛

اجرای گام سوم به معنای خروج از برجام نیست

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است اگر روال گذشته اروپا ادامه پیدا کند نباید منتظر اتفاق جدیدی در زمینه برجام بود.

 خانه ملت؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره به مهلت اروپا تا 15 شهریور برای انجام اقدام عملی در حوزه برجام، گفت: اگر شرایط به همین منوال باقی بماند و اتفاق خاصی رخ ندهد، بعید می دانم اروپا اقدامی انجام دهد تا ایران راضی شود و توقفی در گام های کاهش تعهدات برجامی رخ دهد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: بر اساس اطلاعاتی که دارم بعید می دانم اروپا تا 15 شهریور اقدام رضایت بخش انجام دهد، مگر در سفرهایی که عراقچی به پاریس و ظریف به مسکو دارند اتفاق غیر مترقبه ای رخ دهد و تصمیم ضرب الاجلی گرفته شود، اما اگر روال گذشته ادامه پیدا کند نباید منتظر اتفاق جدیدی باشیم.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه کشور اینستکس را مقدمه ای برای اقدام اروپا بیان داشته است، اظهار داشت: اینستکس کانال مالی است که خارج از تعهدات برجامی اروپا محسوب می شود و صرفا مقدمه ای برای بازگشت به برجام به شمار می رود و بعید است تا پنج شنبه اروپا بتواند آن را عملیاتی کند.

وی تاکید کرد: با توجه به رفتار اروپا و پیش بینی‌ها صورت گرفته گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی به زودی مورد تایید قرار گرفته و اجرای آن اعلام می شود.

اجرای گام سوم به معنای خروج از برجام نیست

جمالی نوبندگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ایران در حوزه دیپلماسی دست برتر را دارد، توضیح داد: از آنجایی که ایران بعد از خروج آمریکا از برجام، همچنان بر توافق هسته ای پایبند بود، باعث شد که غربی ها نتوانند ما را از نظر بین المللی محکوم کنند.

این نماینده مجلس گفت: چون ایران از برجام خارج نشده ، آنها نتوانستند مکانیزم ماشه را علیه ایران استفاده کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید براینکه اجرای گام سوم به معنای خروج از برجام نیست، تاکید کرد: ایران از ظرفیت های برجام برای کاهش تعهدات استفاده می کند و کاری نخواهیم کرد که اروپا و آمریکا از آن سوء استفاده کنند، تصمیمات ما بر اساس منطق خواهد بود./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، استکبار آمریکا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، متحدان اروپایی آمریکا