صادقی مطرح کرد ؛

شدت گرفتن روابط دیپلماتیک ایران و طرف های برجام

محود صادقی با اشاره به افزایش روابط دیپلماتیک و سفر دیپلمات های ایرانی به فرانسه، گفت: اروپایی ها در تلاشند تا مانع اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجام شوند.

خانه‌ملت ؛ محمود صادقی  با اشاره به شدت گرفتن روابط دیپلماتیک ایران و طرف‌های برجام، گفت: رئیس‌جمهور ایران و فرانسه در مکالمات تلفنی در خصوص برجام صحبت کردند، آقای عراقچی نیز به پاریس رفته تا درباره پیشنهاد آقای ماکرون صحبت کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به این شرایط اگر اروپایی‌ها در همین فرصت باقی مانده تا 15 شهریور ماه منافع جمهوری اسلامی را تامین کنند، به عنوان مثال می‌توانند موانع مبادلات بین‌المللی یا شرایط دریافت پول را رفع کنند.

وی افزود: گام اول و دوم کاهش تعهدات برجام اروپایی‌ها را به تکاپو انداخت. جمهوری اسلامی ایران طبق مفاد برجام تصمیم به اقدام متقابل گرفت و از حقوق خود به خوبی بهره‌برداری کرد لذا طرف‌های مقابل در تلاشند تا از برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجام جلوگیری کنند و به تعهدات برجامی خود جامه عمل بپوشانند.

محمود صادقی تصریح کرد: نمی‌توان خوشبین بود اما با توجه به تلاش اروپایی‌ها و روابط دیپلماتیک شکل گرفته به نظر می‌رسد اقدامی صورت بگیرد و مانع از اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجام شوند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، احتمال بروز بحران در وضعیت پایداری تعهدات، اخبار برگزیده، اروپا، استکبار آمریکا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم