حاجی بابایی مطرح کرد ؛

افزایش تلاش اروپایی ها برای احیا برجام به دلیل مقاومت ایران

حمیدرضا حاجی بابایی با تاکید بر افزایش تلاش اروپایی ها برای احیا برجام به دلیل مقاومت ایران، گفت: برداشتن گام سوم کاهش تعهدات لازم است تا اراده عملی اروپایی های طرف برجام تحقق پیدا کند.

 خانه‌ملت؛ با بیان اینکه راه پیروزی جمهوری اسلامی ایران مقاومت بود، گفت: ایران با برداشتن گام‌های اول و دوم کاهش تعهدات برجام و انهدام پهپاد آمریکایی به نتایج پیروز بخشی دست یافت و در حال حاضر هم راهی جز برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجام نیست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما باید سانتریفیوژها را راه اندازی و درصد غنی سازی تا زمانی که آمریکا بر مواضع خود علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد، افزایش دهیم.

وی معتقد است: کسانی در کشور دنبال این هستند تا کار را به نوعی پیش ببرند که مقاومت جواب ندهد یا پیروزی‌ها به حساب مقاومت گذاشته نشود، از این رو باب مذاکره و برخی از مسائل را باز کردند اما ما تنها یک راه داریم و آن مقاومت است.

حاجی بابایی تاکید کرد: در صورتی که دولتمردان آمریکا از مواضع خود عقب نشینی کنند، راه برای اتخاذ راهبردهای دیگر باز می‌شود. جمهوری اسلامی ایران تنها به دنبال فروش نفت و دریافت منابع مالی حاصل از آن است لذا درخواست ما پیچیده و غیرقابل اجرا نیست.

وی  خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها توان و اراده احیا برجام را ندارند مگر آنکه با آمریکا اجماع کنند اما این اتفاق قطعا بعد از برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجام انجام خواهد گرفت زیرا به نظر می‌رسد دولتمردان آمریکا در برابر مقاومت جمهوری اسلامی ایران از خود انعطاف نشان دهند./

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، آینده تحریم های اقتصادی در اقتصاد جهانی، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها