فلاحتی مطرح کرد ؛

اجرای گام سوم کاهش تعهدات، اثری از برجام باقی نمی گذارد

فلاحتی گفت: اگر اروپایی ها فروش نفت ایران را تضمین کنند، ایران نیز کاهش تعهدات برجامی خود را در همین سطح نگه می دارد.

خانه ملت؛ فرهاد فلاحتی با اشاره به اینکه در آستانه اجرائی شدن گام سوم کاهش تعهدات برجامی قرار داریم، اظهار داشت: در اینکه برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران با شرایط فعلی لازم است، هیچ شکی وجود ندارد.

وی  بیان کرد: مطابق اظهارات رئیس جمهور، اگر اروپایی‌ها به تعهدات برجامی خود عمل نکنند، ایران سطح اجرای تعهدات برجامی خود را کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به انتظاری که ایران از اروپایی‌ها دارد، افزود: خواسته ایران رفع تحریم‌هایی است که غربی‌ها در برجام متعهد شده‌اند آن ها را بردارند.

فلاحتی ادامه داد: اگر اروپایی‌ها فروش نفت ایران را تضمین کنند، ایران نیز کاهش تعهدات برجامی خود را در همین سطح نگه می‌دارد در غیر اینصورت، ایران گام سوم کاهش تعهدات را اجرائی می‌کند و عملا چیزی از برجام باقی نمی‌ماند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: اروپا و آمریکا در صورت عدم همراهی با اجرای تعهدات خود در برجام، باید منتظر ایجاد شرایطی باشند که تاکنون از ایران مشاهده نکرده‌اند. پژوهش های جدید، فناوری‌های نوین هسته‌ای صلح آمیزی که در بسیاری از کشورهای دیگر نمونه آن مشاهده نشده است را ایران عملیاتی می‌کند.

وی بیان کرد: در این روزهای باقی مانده، اگر اروپا به تعهدات خود عمل نکند، لازم است که ایران گام سوم کاهش تعهدات را بردارد./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، احتمال بروز بحران در وضعیت پایداری تعهدات، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)