خبر

مسیر شما: اخبار خنثی سازی عملیات فریب اروپا با اجرای گام سوم برجام
خنثی سازی عملیات فریب اروپا با اجرای گام سوم برجام

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: گام سوم کاهش تعهدات هسته ای اقدامی در مقابل رفتار فریبکارانه اروپایی ها در توافقنامه برجام است.

خانه ملت؛ علیرضا سلیمی  در خصوص اهمیت اجرای گام سوم هسته ای کشورمان و کاهش سحط تعهدات برجامی، گفت: اعتقاد دارم برداشتن گام سوم نشان داد که ایران در گرفتن حق خودش جدی است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اروپایی ها تصور می کردند ایران را می توانند با شکلات فرانسوی فریب دهند، اظهار کرد: این امر در حالیست که برداشتن این گام نشان داد که زمان فریب تمام شده است.

اروپا باید پاسخ دهد چرا درصدد جلب نظر آمریکایی است که از برجام خارج شده؟

وی در این زمینه، ادامه داد: اروپایی ها خصوصا فرانسوی ها باید پاسخ دهند چطور آمریکایی که صریحا اعلام کرد از برجام خارج شده اند، برای پیش بینی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری هنوز به اجازه آنها نیاز است و باید هماهنگی صورت بگیرد؟
5+1 مذاکرات هسته ای

معنای رفتار برجامی اروپا در واقع یعنی "آقا اجازه"

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه معنای رفتار برجامی اروپا در واقع یعنی "آقا اجازه"، تصریح کرد: در واقع اروپایی ها اتکای زیادی به آمریکایی ها دارند و این در حالیست که به نظر می رسد در مواجه با این امر باید جدی تر گام های برجامی را برداریم و دیگر فرصت را از دست ندهیم.

سلیمی اعتقاد دارد شاید گام سوم شروع شده باشد اما نباید در میزان ذخیره سازی و نوع استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته و حتی تحقیق و توسعه میلی متری حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه موضوع تسهیل فروش نفت یکی از تعهدات اروپایی ها در توافقنامه برجام است، گفت: دور زدن برجام از سوی غربی ها و پرداختن صرف به مسئله فروش نفت و فراموشی دیگر تعهدات موجب می شود دست کشورمان خالی می شود؛ در واقع وقتی برای برجام در شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه صادر می شود اما اینطور در حال از بین رفتن است باید خیلی دقیق تر در مقابل غربی ها رفتار کنیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برداشتن گام سوم اقدامی رو به جلو در مقابل اروپایی ها محسوب می شود، خاطرنشان کرد: دیگر نباید به عقب بازگردیم و بازگشت به گام های گذشته پذیرفته شده نیست مگر اینکه حقوق کشورمان و منافع ملی تامین شود./

پایان پیام
 

نظر شما
مشخصات خبر