رضایی مطرح کرد ؛

اروپا از صبر ایران احساس موفقیت می کرد

رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی مجلس اعتقاد دارد بیانیه اتحادیه اروپا خصوصا سه کشور اروپایی درباره تعهدات برجامی ایران دارای محتوای قانع کننده نیست.

 خانه‌ملت ؛ محمد ابراهیم رضایی با اشاره به صدور بیانیه اتحادیه اروپا خصوصا سه کشور اروپایی درباره تعهدات برجامی ایران، گفت: اروپایی ها برای اجرایی شدن طرح های آمریکایی بویژه اعمال فشار حداکثری علیه ایران نقش موثری را بازی کردند.

اروپا از صبر ایران احساس موفقیت می کرد

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: بر این اساس تا زمانی که سیاست جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر صبر بود، احساس موفقیت از همراهی با ایالات متحده می کردند اما از زمانی که راهبرد کشورمان تغییر کرد دچار یأس و ناامیدی شدند.

وی ادامه داد: امروز کشورمان تصمیم دارد اجرای تعهداتش را کاهش دهد تا توازن در اجرای برجام ایجاد شود و این امر موجب شده اروپایی ها به شدت دچار تزلزل شوند.


این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: کشورهای غربی خصوصاً انگلیس، آلمان و فرانسه به خوبی می دانند ایران تصمیم جدی برای تامین منافع خود دارد، از این رو به نحوی تلاش می کنند کشورمان را قانع کرده تا از پیگیری ادامه راه کاهش تعهدات برجامی جلوگیری کند.

بیانیه سه کشور اروپایی درباره تعهدات برجامی ایران دارای محتوای قانع کننده نیست

رضایی اعتقاد دارد بیانیه اتحادیه اروپا خصوصا سه کشور اروپایی درباره تعهدات برجامی ایران دارای محتوای قانع کننده نیست و حتی موجب می شود کشورمان در اجرای راهبردش مصمم تر شود زیرا اعتمادی که در دوران تصویب برجام ایجاد شد، امروزه کاملا در حال از بین رفتن است.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: متاسفانه صدق و راستی در بیانیه اتحادیه اروپا وجود ندارد و کشورمان باید بر اساس ظرفیت های خودش گام های کاهش تعهدات هسته ای را بردارد و بخش های تعطیل شده را مجدداً راه اندازی کند تا غربی ها بدانند نتیجه مذاکرات باید برد-برد باشد و در شرایط کنونی آنها هستند که باید برجام را نجات دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی انگلیس،‌ فرانسه و آلمان، در بیانیه‌ای مشترک از ایران خواستند به تعهدات برجامی‌اش پایبند بماند.

در بیانیه یاد شده بر استفاده از "اقدامات دیپلماتیک" برای حل مشکلات اخیر تاکید شده است. این کشورها همچنین تاکید کردند که خواهان مذاکره و گفت‌وگو هستند./
 

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، انگلستان، انگلیس، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)