بروجردی مطرح کرد ؛

آمریکا به طور کامل از افغانستان خارج شود

نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خوی استکباری آمریکایی ها و رویکرد غیر منطقی و توسعه طلبانه آنها مذاکرات صلح در افغانستان را به بن بست رساند.

 خانه ملت؛ علاءالدین بروجردیبا اشاره به شکست مذاکرات صلح دولت مرکزی افغانستان و طالبان گفت: در ابتدای این مذاکرات میانجیگری جمهوری اسلامی ایران موجب پیشرفت شده بود اما پس از آنکه آمریکایی ها به نوعی ایران را کنار زدند و خلیلزاد را مسئول پیگیری مذاکرات کردند مسیر به سمت شکست رفت.

وی افزود: آمریکایی ها میهمانان نا خوانده افغانستان و اشغالگرانی هستند که از فرسنگ ها دور تر برای آتش افروزی و فروش سلاح به منطقه آمده اند و هرگز نمی توانند برای افغان ها صلح و آرامش بیاورند.

آمریکا به طور کامل از افغانستان خارج شود

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طالبان عناصری نیستند که زیر بار حضور آمریکایی ها در افغانستان بروند و اگر آمریکا واقعا به دنبال صلح در این کشور است باید به طور کامل از افغانستان خارج شود و اجازه بدهد مذاکرات بین دو طرف بدون دخالت عناصر بیگانه شکل بگیرد و خود افغان ها انتخاب کنند که چه کسی می تواند به آنها کمک کند.

وی ادامه داد: ایران به عنوان کشور همسایه افغانستان و کشوری که از آرامش و صلح در این کشور سود می برد در مذاکرات حضور داشت اما آمریکا به هیچ وجه از آرامش در منطقه سودی نمی برد و جنگ بهترین اتفاق برای آمریکایی ها است./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، افغانستان