وکیلی مطرح کرد ؛

آیا اختصاص خط اعتباری از سوی اروپا به ایران محقق خواهد شد؟

وکیلی گفت: هنوز جزئیات دقیقی در رابطه با تخصیص خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری اروپا به ایران مشخص نشده است.

  خانه ملت؛ محمدعلی وکیلی به صحبت‌های اخیر برخی از مقامات ایرانی و اروپایی مبنی بر اختصاص 15میلیارد دلار خط اعتباری از سوی اروپا به کشورمان اشاره و اظهار داشت: هنوز جزئیات دقیقی در رابطه با تخصیص خط اعتباری15 میلیارد دلاری اروپا به ایران مشخص نشده است.

آیا اختصاص خط اعتباری از سوی اروپا به ایران محقق خواهد شد؟

وی در ادامه افزود: در واقع این سوال وجود دارد که آیا اختصاص خط اعتباری از سوی اروپا به ایران محقق خواهد شد و حالا اگر قرار بر این است که این امر انجام شود؛ دقیقا به چه شیوه ای اجرا می‌شود.

باید مشاهده کرد که اروپایی‌ها می‌خواهند در قبال این خط اعتباری، نفت از ایران خریداری کنند

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات تصریح کرد: باید ببینیم که اروپایی‌ها می‌خواهند در قبال این خط اعتباری، نفت از ایران خریداری کنند یا اینکه هدف اصلی آنها چیست و در حقیقت باید به ماهیت آن پی ببریم که در غالب چه تفاهم نامه‌ای است.

اگر خط اعتباری محقق شود، یک گام مثبت از سوی اروپایی‌ها خواهد بود

وی  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر این خط اعتباری از سوی اروپا نسبت به ایران انجام شود، احتمال این وجود دارد که گام چهارم تعهدات برجام ملغی شود، اشاره و اظهار کرد: به هر حال اگر همین خط اعتباری هم محقق شود، یک گام مثبت از سوی اروپایی‌ها خواهد بود؛ چرا که این یک حرکت می تواند از آن سطح تنش‌هایی که ما را مصمم به اجرای گام چهارم تعهدات هسته ای کند، بکاهد.

وکیلی در ادامه افزود: اما این گام‌ها از سوی اروپایی‌ها کافی نیست برای اینکه ما نمی توانیم حقوق‌مان را در مسئله برجام نادیده بگیریم و دیگر گام‌های بعدی کاهش تعهدات هسته ای را عملیاتی نکیم./

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا