خبر

مسیر شما: اخبار صدور بیانیه اتحادیه اروپا خصوصا سه کشور اروپایی درباره تعهدات برجامی ایران
صدور بیانیه اتحادیه اروپا خصوصا سه کشور اروپایی درباره تعهدات برجامی ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد بیانیه برجامی اروپا بیانگر تسلیم بودن محض این قاره در برابر یکجانبه گرایی آمریکا است.

 خانه‌ملت ؛ شهروز برزگر کلشانی با اشاره به صدور بیانیه اتحادیه اروپا خصوصا سه کشور اروپایی درباره تعهدات برجامی ایران، گفت: متاسفانه همانند گذشته اروپایی ها در این بیانیه صرفا ژست سیاسی به خودشان گرفته اند در حالی که باید از خودشان انتقاد داشته باشند و پاسخ دهند آیا مذاکراتی که تاکنون با کشورمان انجام داده اند به نتیجه رسیده یا خیر؟

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واکنش برجامی اروپا تسلیم بودن محض در برابر یکجانبه گرایی آمریکا است، اظهار کرد: به عبارتی باید برای اروپایی ها یادآور شد مذاکرات پیچیده و طولانی مدتی برای دستیابی به توافقنامه برجام انجام شد اما اکنون مشاهده می شود که هیچکدام از مفاد آن از سوی همین کشورها رعایت و محقق نمی شود.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران برای تامین منافع ملی و در واکنش به بدعهدی های برجامی اقدام به کاهش سطح اجرای تعهداتش کرد، ادامه داد: بر این اساس با توجه به رویکرد نه چندان مناسب اروپایی ها در برجام، به نظر می رسد در گام چهارم باید به شرایط پیش از تعهداتمان در برجام بازگردیم زیرا اگر برجام نبود اکنون پیشرفت های زیادی را بدست آورده بودیم.

اروپا بجای ابراز نگرانی از رفتار ایران، نسبت به اقدامات واشنگتن واکنش نشان دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به ابراز نگرانی اروپایی ها از اعمال تحریم های آمریکا علیه کشورمان و همچنین کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، تصریح کرد: اروپایی ها بجای اینکه از رفتار ایران نگران باشند، باید نسبت به اقدامات واشنگتن در مواجهه با برجام عصبانی و خشمگین باشند.

برزگر اعتقاد دارد اروپایی ها باید جای خالی آمریکایی ها در برجام را جبران کنند نه اینکه تعهدات خودشان هم روی زمین گذاشته شود.

اقدامات ایران در گام های کاهش تعهدات در چارچوب مفاد برجام است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تمام اقدام ایران در گام های سه گانه کاهش تعهدات در چارچوب مفاد برجام بوده است، خاطرنشان کرد: در این بین یادآور می شود باب دیپلماسی باید باز بماند اما مذاکره، گفتگو و اعتمادسازی در عرصه بین المللی نیازمند یکسری مولفه مانند اعتمادزایی است که اگر نباشد، مذاکرات نتیجه بخش نخواهد بود./
 

نظر شما
مشخصات خبر